Facebook Pixel Για 472 λεπτά «άσφαιρος» ο Γκέκας
| 2011-02-19 12:15:00

Για 472 λεπτά «άσφαιρος» ο Γκέκας

Μακράν η πιο ντεφορμέ ομάδα του β' γύρου της Μπουντεσλίγκα είναι η Άιντραχτ Φρανκφούρτης του Φάνη Γκέκα.

Σε έξι αγωνιστικές έχει μόλις ένα βαθμό (ηττήθηκε εκ νέου 3-0 στη Νυρεμβέργη), χωρίς να έχει πετύχει ούτε ένα γκολ. Αυτό οφείλεται εν πολλοίς στην επιθετική ανομβρία του Φάνη Γκέκα, ο οποίος παραμένει «άσφαιρος» για 472 αγωνιστικά λεπτά!

Ο Λαρισαίος επιθετικός, πρώτος σκόρερ στο πρώτο μισό της σεζόν, σκόραρε τελευταία φορά στις 18 Δεκεμβρίου και το 87ο λεπτό της αναμέτρησης με την πρωτοπόρο Ντόρτμουντ. Η ομάδα του νίκησε 1-0, αλλά έκτοτε δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Ο Γκέκας αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του ματς με τη Νυρεμβέργη, αλλά πάλι δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο τέρμα. Η Άιντραχτ παρέμεινε στη 12η θέση, έχοντας αγώνα περισσότερο από τους διώκτες της, και πλέον απέχει 4 μόλις βαθμούς από τη 16η θέση, που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής. Σε όλο το 90λεπτο αγωνίστηκε και ο Γιώργος Τζαβέλλας, ενώ ο Γιάννης Αμανατίδης αντικατέστησε τον Χαλίλ Άλτιντοπ στο 72'.

Πηγή: enet.gr