Facebook Pixel Ο Μέσι είχε τον τρόπο… (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-02-21 03:00:00

Ο Μέσι είχε τον τρόπο… (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μπαρτσελόνα με γκολ των Βίγια και Μέσι νίκησε 2-1 την Αθλέτικ Μπιλμπάο στο «Καμπ Νου» και διατήρησε το +5 από τη Ρεάλ.

Στο 3ο μόλις λεπτό ο Αλβες γέμισε για τον Βίγια και αυτός πλάσαρε τον Ιραϊθόθ και έγραψε το 1-0. Στο 49` ο Μπουσκέτς ανέτρεψε τον Γιορέντε και ο διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ιραόλα κάνοντας το 1-1.

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 78` ο Μέσι, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Άρχισε να… ξεχρεώνει ο Ράκιτιτς

Ο Ιβάν Ράκιτιτς, που ήρθε στη Σεβίλλη στη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, άρχισε να «ξεπληρώνει» καθώς με δικό του γκολ οι Ανδαλουσιανοί νίκησαν 1-0 την Έρκουλες.

Ο Κροάτης μέσος πέτυχε το 1-0 στο 22` και με το τέρμα αυτό οδήγησε την ομάδα του στη νίκη. Η ομάδα του Γκρεγκόριο Μανθάνο επέστρεψε στις νίκες μετά από 3 αγωνιστικές και μείωσε τη διαφορά της από την 6η προνομιούχο θέση και την Εσπανιόλ στη "μάχη" για μια θέση στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης σεζόν.