Facebook Pixel Δεν έπεισε...
| 2012-09-09 22:56:00

Δεν έπεισε...

Ο Άρης γνώρισε την ήττα με 1-0 από τα... δεύτερα της Μπενφίκα στο «Βικελίδης» και έδειξε πως ακόμα χρειάζεται δουλειά.

Αρκετός κόσμος βρέθηκε στο «Κλ. Βικελίδης» όπου ο Άρης φιλοξενούσε σε φιλικό αγώνα την Μπενφίκα, με τους Πορτογάλους να έρχονται στην Θεσσαλονική με τις... ρεζέρβες τους. Ο Άρης είχε στην αρχή του αγώνα την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας, αλλά όσο περνούσε η ώρα οι «αετοί» ισορροπούσαν το ματς και χωρίς την πολύ μεγάλη φάση, το πρώτο 45λεπτο τελείωσε στο μηδέν.

Στην επανάληψη, όπου γινόντουσαν και πολλές αλλαγές κατά την διάρκεια του αγώνα, η Μπενφίκα έδειχνε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και να απειλεί την εστία του Διούδη. Τελικά στο 51΄ το σκορ άνοιξε το σκορ όταν ο Ζοάο εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Άρη, βρέθηκε απέναντι από τον Διούδη αλλά ο παίκτης της Μπενφίκα πρόλαβε και έδωσε στον Ρόσα ο οποίος με κενή εστία έκανε το 1-0.

Ο Άρης αν και είχε χρόνο δεν μπόρεσε να βάλει ένα γκολ για να ισοφαρίσει το ματς, αν και είχε δύο ευκαιρίες στο τέλος του αγώνα, οπότε γνώρισε την ήττα από τους Πορτογάλους έχοντας πάντως μερικά καλά διαστήματα στο πρώτο ημίχρονο.