Facebook Pixel Το θρίλερ του Κάμπου! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-02-27 22:30:00

Το θρίλερ του Κάμπου! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα είδαμε… όλα στο AEL FC ARENA! Είδαμε τον Μπομπαντίγια να κάνει το 1-2 στο 90` και να στέλνει τη Λάρισα στη Football League και τον Ρομέου να κάνει… ηλεκτροσοκ στο 92` ξαναδίνοντας ζωή στην ομάδα του για το 2-2!

Η ΑΕΛ πάντως έχει άλλες 6 αγωνιστικές για να κάνει το… 7ο θαύμα της παραμονής και ο Άρης ένα βουνό μπροστά του στην προσπάθεια του για να μπει στα πλέι οφ.

Η φουριόζα Λάρισα προηγήθηκε στο 14` με τον Κουζάν, όμως αντί να πετύχει κι ένα δεύτερο δέχτηκε ένα φοβερό γκολ από τον Ντανίλο και έβαλε τον μέχρι τότε μέτριο Άρη στο παιχνίδι.

Πράγματι, η ομάδα του Μιχαλήτσου ισορρόπησε είχε κάποιες μικροευκαιρίες, αλλά τίποτα ουσιαστικό. Στο δεύτερο μέρος, ο αγώνας ήταν ισορροπημένος, με τις δυο ομάδες να απειλούν, αλλά τους γηπεδούχους να είναι πιο πιεστικοί στο τέλος.

Η Λάρισα πίεζε αλλά χωρίς αποτέλεσμα, ενώ το ματς φαινόταν να κρέμεται σε μια κλωστή. Όμως όταν στο 87` έχεις αντιδράσεις σαν αυτή του Κουζάν, που ήθελε ένα… στρέμμα για κοντρόλ, τότε…

Πού να ξέραμε όμως τι θα γινόταν μετά! Στο 90` ο Μπομπαντίγια «πάγωαε» τον Κάμπο κάνοντας με σουτ (αφού κόντραρε η μπάλα) το 2-1, κάνοντας τον Πηλαδάκη να σηκωθεί για να φύγει!!

Ο Πηλαδάκης πάντως δυο λεπτά μετά… ξανακάθισε, καθώς σε παρόμοια φάση ο Ρομέου με σουτ… κόντρα και αυτός έκανε το 2-2, σε αυτό το συγκλονιστικό ματς!

Το φιλμ του αγώνα:

90+3` Λήξη του αγώνα

92` Ο Κουζάν έστρωσε την μπάλα στον Ρομέου που σούταρε και η μπαλα από κόντρα πήγε στα δίχτυα!

90` Σουτ του Μπομπαντίγια έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πήγε στα δίχτυα!1-2!

87` Ο Κουζάν έκανε κοντρόλ για... κλάματα από την πάσα του Τσιμπάμπα, χάνοντας την ευκαιρία από τη μικρή περιοχή

81` Ο Καστίγιο αντί του Μενδρινού

80` Αλλαγή. Ο Ρέντζας αντί του Μελίσση

76` Κίτρινη ο Βενετίδης

75` Μπάσιμο του Μπομπαντίγια από δεξιά και δυνατό σουτ, "έξυσε" το κάθετο δοκάρι

71` Σέντρα από δεξιά, ο Σηφάκης βγήκε στο... πουθενά, αλλά η κεφαλιά του Κουζάν πέρασε άουτ

70` O Κούλιτς στη θέση του Μετίν

67` Σέντρα του Πανκράτ από δεξιά, σουτ στην κίνηση του Τσιμπάμπα, άουτ

65` Κίτρινη ο Τσέζαρεκ

62` Κασναφέρης αντί Νέτο

61' Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό για διαμαρτυρία

58` Δυνατό σουτ του Ρομέου έξω από την περιοχή, άουτ

54` Σουτ από τα 25μ. του Φατί, η μπάλα "έγλειψε" το οριζόντιο δοκάρι

49` Από μία κίτρινη σε Ταυλαρίδη και Φατί

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

45+2` Λήξη του πρώτου μέρους

45+1` Ο Μετίν εκτέλεσε το φάουλ, ο Ιγκλέσιας από κοντινή απόσταση δεν μπόρεσε να σκοράρει

44` Φάουλ του Νέτο, άουτ πάνω από το δοκάρι

38' Φαλτσαριστό κόρνερ του Ρομέου από αριστερά, η μπάλα βρήκε και το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη και κατέληξε κόρνερ

34` Ο Ντανίλο με μια βολίδα έξω από την περιοχή έκανε το 1-1. Φοβερό γκολ από τον Πορτογάλο!

31` Αναγκαστική αλλαγή. Ο Ιγκλέσιας πήρε τη θέση του τραυματία Αμπουμπακάρι

30` Κόρνερ του Άρη, ο Τσοντοφάλσκι έπιασε... αέρα, αλλά ο Τσέζαρεκ δεν πρόλαβε

27` Σουτ του Μπομπαντίγια, κόντρα στον Ταλ, η μπάλα κόρνερ

21` Βολέ του Μενδρινού από το ημικύκλιο, λίγο άουτ

18` Κεφαλιά - ψαράκι του Τσιμπάμπα από το ύψος της μικρής περιοχής, άουτ

14` Ο Μετίν έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Κουζάν με δεύτερη προσπάθεια έκανε το 1-0

12` Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής. Η Λάρισα έχει την πρωτοβουλία, όχι όμως ευκαιρίες

1' Έναρξη της αναμέτρησης