Facebook Pixel «Παρέλαση» στην Κυψέλη
Άλλα Σπορ
| 2011-03-12 22:43:00

«Παρέλαση» στην Κυψέλη

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα και με τον Φρέντι Μπρουκς να δίνει χρόνο συμμετοχής σε πολλούς παίκτες ο Ηρακλής νίκησε με 3-0 τον Πανελλήνιο παραμένοντας έτσι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Τα σετ: 14-25, 21-25, 18-25

ΠΑΟΚ – ΓΣ Λαμίας

Αν και στο δεύτερο σετ έκανε τα εύκολα δύσκολα (προηγήθηκε με 21-16, ωστόσο η Λαμία ισοφάρισε 24-24 και το σετ κρίθηκε στο 30-28), ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-0 την ομάδα της Ρούμελης, πανηγύρισε την 7η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Volleyleague και διατηρήθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Τα σετ: 25-18, 30-28, 25-18

Επίκουρος – ΑΟ Κηφισιάς

Αν και μαθηματικά εξακολουθεί να έχει ελπίδες (η διαφορά με την Καλαμαριά είναι στους 5 βαθμούς ενώ απομένουν τρεις αγωνιστικές) η αλήθεια πως η σημερινή εντός έδρας ήττα του Επίκουρου μοιάζει να είναι καταδικαστική για την ομάδα της Πολίχνης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 18-15 στο α' σετ, αλλά ο ΑΟΚ προσπέρασε με 18-20 και από τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι πήραν το πρώτο σετ, τα δεδομένα του αγώνα άλλαξαν.

Τα σετ: 23-25, 23-25, 25-23, 26-28

ΕΑ Πατρών – Απόλλων Καλαμαριάς 3-0

Εντυπωσιακή η ΕΑ Πατρών Λουξ συνέτριψε τον Απόλλωνα Καλαμαριάς και παρέμεινε ζωντανή στη μάχη των πλέι οφ. Οι Αχαιοί μία εβδομάδα μετά τη μεγάλη νίκη που πέτυχαν στην έδρα του Ολυμπιακού, ήταν καταιγιστικοί σε αντίθεση με τον Απόλλωνα που δεν μπόρεσε να επαναλάβει μια εμφάνιση ανάλογη με αυτή κόντρα στην Λαμία. Πάντως οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετά προβλήματα, καθώς πέραν του Μποζίδη δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Παπαδημητρίου, Καραγιάννης, ενώ οι Χατζηηλιάδης,