Facebook Pixel Στο Final Four η Ρεάλ!
| 2011-04-07 23:38:00

Στο Final Four η Ρεάλ!

Η Ρεάλ Μαδρίτης θα είναι αντίπαλος της Μακάμπι στο Final Four της Βαρκελώνης! Οι Μαδριλένοι επικράτησαν 66-58 της Βαλένθια στο πέμπτο και τελευταίο παιχνίδι και πήραν το εισιτήριο για την τελική φάση της Ευρωλίγκα!

Η Ρεάλ είναι η ομάδα που συμπλήρωσε την τετράδα του Final Four! Η ομάδα της Μαδρίτης επικράτησε δύσκολα 66-58 της Βαλένθια και πήρε το εισιτήριο που οδηγεί στη Βαρκελώνη.

Παρά το γεγονός ότι έπαιζαν εκτός έδρας, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν 17-11στο δεκάλεπτο και να τελειώσουν το πρώτο ημίχρονο έχοντας το προβάδισμα στο σκορ (40-42)! Οι Μαδριλένοι αντέδρασαν στην τρίτη περίοδο, πήραν τον έλεγχο του αγώνα και το προβάδισμα, το οποίο κατάφεραν να διατηρήσουν μέχρι τέλους, με το τελικό αποτέλεσμα να γράφει 66-58 υπέρ της Βασίλισσας!

Τα δεκάλεπτα: 11-17, 40-42, 58-51, 66-58