Facebook Pixel Από μια Σερραϊκή …μπουγάτσα με φλουρί!
| 2011-01-05 22:29:00

Από μια Σερραϊκή …μπουγάτσα με φλουρί!

Ο Γεωργιάδης «τιμώρησε» τον κακό (ως το 75`) ΠΑΟΚ στις Σέρρες, που είχε επαναπαυθεί στο γκολ του Σαλπιγγίδη (2`), και ο Πανσερραϊκός πήρε ισοπαλία 1-1. Ο Τσιρίλο είχε δοκάρι στο 91`, αλλά δεν είναι κάθε μέρα του… Εργοτέλη!

Τα ματς δεν τελειώνουν στο… 2`, όπως πίστεψαν απόψε στον «Δικέφαλο», καθώς μετά το 1-0 του Σαλπιγγίδη από τη φοβερή τακουνιά (!) του Κλάους, οι παίκτες του Χάβου απλά κοιτούσαν το… ρολόι για να λήξει το ματς και να πάρουν την νίκη.

Πάντως έβαλε το χεράκι του και ο Χάβος βγάζοντας τον Κλάους για να βάλει τον Κάτσε και στο 72` ο Γεωργιάδης… χάζεψε την άμυνα του ΠΑΟΚ, πήρε ασίστ από τον… πεσμένο Λεοζίνιο και έκανε το 1-1!

Από `και και πέρα, το ματς άναψε ο ΠΑΟΚ με τους Σαβίνι και Τσιρίλο στο τελευταίο δεκάλεπτο κυνήγησε... λυσσασμένα το γκολ, ενώ ήταν άτυχος καθώς ο τελευταίος είχε δοκάρι στο 91`!

Το φιλμ του αγώνα

93` Λήξη του αγώνα

91` Σουτ του Τσιρίλο από το ύψος της περιοχής στο οριζόντιο δοκάρι!

90` Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

85` Σουτ του Σαβίνι, λίγο άουτ

84` Δυνατό διαγώνιο σουτ του Τσιρίλο,ο Ράντμαν έδιωξε με εκτίναξη!

79` Φάουλ του Λεοζίνιο, μπλοκάρει εύκολα ο Χαλκιάς

72` Ο Γεωργιάδης με πλασέ έκανε το 1-1, μετά από καταπληκτική προσπάθειατου νεαρού μεεσοεπιθετικού και ασίστ από τον Λεοζίνιο

57` ΣΧΟΛΙΟ: Παραμένει το κάκιστο θέαμα στις Σέρρες και στο δεύτερο μέρος

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

45+1` Λήξη του πρώτου μέρους

45` Ο Κλάους βγήκε δεξιά- από ελεγχόμενη θέση- έκανε το γύρισμα αλλά ο Μαβενέ έδιωξε προ του Σάλπι

42` Ο Ζουέλα δεν μπορεί να συνεχίσει και τη θέση του πήρε ο Σαβίνι

40` O ΠΑΟΚ αγωνίζεται με 10 προσωρινά λόγω τραυματισμού του Ζουέλα

34` Σουτ του Σαλπιγγίδη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο γκολκίπερ των Σερρών

22` ΣΧΟΛΙΟ: Τι ήταν να μπει το γκολ στο 2`... Από τότε δεν έχουμε δει μια φάση της προκοπής στο ματς...

16` O Kλάους βγήκε πλάγια δεξιά και πλάσαρε ψηλοκρεμαστά τον Ράντμαν, αλλά η μπάλα πήγε άουτ

2` Ο Σάλπι βγήκε τετ-α-τετ από την καταπληκτική ασίστ του Κλάους και πλάσαρε εύστοχα τον Ράντμαν για το 0-1

1` Έναρξη του αγώνα

Πανσερραϊκός (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Ράντμαν, Αλβάρεζ, Παντελειάδης, Μαβενέ, Παπάζογλου, Κάστρο, Μπέλιτς (81` Τάντιτς), Λεοζίνιο (88` Κέρλα), Σουμπίνιο (Ανάκογλου 66'), Γεωργιάδης, Νταλέ.

ΠΑΟΚ (Μάκης Χάβος): Χαλκιάς, Σνάουτσνερ, Ζουέλα (Σαβίνι 43'), Κοντρέρας, Τσιρίλο, Γκαρσία, Τσουκαλάς (85` Παπάζογλου), Λίνο, Φωτάκης, Αθανασιάδης (Κάτσε 69'), Σαλπιγγίδης.

Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών)