Facebook Pixel Εκοψαν εισιτήριο Βιγιαρεάλ κι Ατλέτικο (BINTEO)
| 2011-01-07 00:09:00

Εκοψαν εισιτήριο Βιγιαρεάλ κι Ατλέτικο (BINTEO)

Βιγιαρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης πήραν την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Στο Μαδριγάλ η Βαλένθια προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο της Βιγιαρεάλ (5' Μπανέγκα, 23' Σολδάδο) αλλά οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 47' με τον Καθόρλα, και ισοφάρισαν στο 49' με πέναλτι του Ρόσι. Το 3-2 έγινε με τον Ρούμπεν στο 63' και η Βιγιαρεάλ «σφράγισε» την πρόκριση στο 93` και πάλι με τον Ρόσι, για το τελικό 4-2.

Το γκολ του Αγουέρο στο 25' απλοποίησε τα πράγματα απέναντι στην Εσπανιόλ, την οποία είχε νικήσει 1-0 στη Μαδρίτη. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να ισοφαρίσουν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με το φάουλ του Λουίς Γκαρσία.