Facebook Pixel Ανάσανε… (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-01-09 17:55:00

Ανάσανε… (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Ηρακλής κέρδισε με 1-0 τον Ατρόμητο στη Θεσσαλονίκη και «σκαρφάλωσε» στη μέση του πίνακα. Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά τους έλειψε το γκολ.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη πέτυχε ένα τέρμα στο τέλος του πρώτου μέρους, όταν ο Ιάκομπ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα  του Μιχαηλίδη (1-0, 46’). Αυτό ήταν το πρώτο γικολ του Ρουμάνου στο φετινό πρωτάθλημα.

Σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, παρότι ο Ατρόμητος στο δεύτερο ημίχρονο βελτίωσε την εικόνα του και προσπάθησε πολύ για να πετύχει κάποιο γκολ. Καμαρά, Περόνε και Μπρίτο προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να αλλάξουν το τελικό αποτέλεσμα, παρότι προς το τέλος της αναμέτρησης οι παίκτες των φιλοξενούμενων τα έδωσαν όλα για να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα και το γκολ, σε βίντεο, που σημείωσε στο 46΄ ο Ιάκομπ:

94΄ Λήξη του ματς (16.55)

46΄ Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου (16.05)

46΄ Ημίχρονο (15.49)

45΄ ΓΚΟΛ, ο Ιάκομπ πετυχαίνει το πρώτο γκολ του στο πρωτάθλημα και βάζει τον Ηρακλή μπροστά στο σκορ (1-0)