Facebook Pixel Ντόρτια στον «Σαν Σίρο»! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-01-09 19:13:00

Ντόρτια στον «Σαν Σίρο»! (ΒΙΝΤΕΟ)

Απίστευτο παιχνίδι διεξήχθη στον «Σαν Σίρο», όπου Μίλαν και Ουντινέζε αναδείχθηκαν ισόπαλες 4-4, με τα έξι από τα οκτώ γκολ του ματς να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ στο φινάλε είχαμε συνεχόμενες εναλλαγές του σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ντι Νατάλε στο 35’, ωστόσο ο Πάτο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ισοφάρισε σε 1-1. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο, αφού ο Σάντσεζ στο 53’ έκανε το 1-2, ενώ ο Ντι Νατάλε και πάλι στο 66’ έκανε το 1-3.

Στο σημείο αυτό όλοι πίστεψαν πως το ματς τελείωσε, ωστόσο  η συνέχεια ήταν ακόμα καλύτερη. Ο Μπενάτια στο 78’ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και μείωσε σε 2-3, ενώ ο Πάτο στο 82’ έκανε το 3-3 και έφερε το ματς στα ίσια. Στο 89’ όμως, ο Ντενις έβαλε την Ουντινέζε και πάλι μπροστά στο σκορ (3-4), όμως την τελευταία λέξη στο ματς την είπε η Μίλαν. Ο Ιμπραϊμοβιτς στο 93’ με κοντινό πλασέ σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 4-4!

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε και στην Σικελία, όπου η Ίντερ με ανατροπή επικράτησε 2-1 της Κατάνια και πήρε μία σημαντική νίκη.