Facebook Pixel Τα `βαλε μαζεμένα η Τσέλσι!
| 2011-01-09 21:15:00

Τα `βαλε μαζεμένα η Τσέλσι!

Στην… κακόμοιρη Ίπσουιτς ξέσπασε η Τσέλσι, καθώς τη διέλυσε με 7-0 παίρνοντας την πρόκριση στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.

Ο Καλού άνοιξε το σκορ στο 34΄ και ένα λεπτό αργότερα ο Στάριτζ έκανε το 2-0. Ο Έντουαρντς με αυτογκόλ διαμόρφωσε το 3-0 του ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη ο Ανελκά διεύρυνε ακόμα περισσότερο το προβάδισμα. Ο Στάριτζ σκόραρε για δεύτερη φορά πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Φρανκ Λάμπαρντ με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά (78’,79’).

Στον επαναληπτικό θα διεκδικήσει αντίθετα την πρόκριση η Σίτι, καθώς ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Λέστερ εκτός έδρας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με τον αμαρκάρ Μπάμπα, αλλά ο Μίλνερ έφερε το ματς στα ίσα στο 23`. Ο Τέβες σημείωσε το 1-2 στο 45`, αλλά ο Κινγκ στο 64` έκανε το 2-2.