Facebook Pixel 5 και… 3 στους 8 η Κέρκυρα!
| 2011-01-12 21:16:00

5 και… 3 στους 8 η Κέρκυρα!

Η Κέρκυρα πήρε την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου στη διαδικασία των πέναλτι στο ματς με τον Ηρακλή με σκορ 5-3 (κ.α κα παράταση 0-0).

Μετά το 1-1 του Καυτανζογλείου οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι μετά από «στείρα» 120 λεπτά. Στη «ρώσικη ρουλέτα» ο Σολτάνι ήταν ο μοιραίος για τον Ηρακλή, καθώς ο Κωνσταντόπουλος έπιασε το πέναλτι του Αλγερινού.

Το 90λεπτο πάντως έγινε για να… γίνει. Κάκιστο ματς, με την Κέρκυρα να έχει μια καλή κεφαλιά με τον Τσίγκα στο 60` και ένα σουτ του Φλαβίνιο στο 82`, κι αυτό ήταν όλο.

Στην παράταση, ο Ηρακλής απείλησε με Σολτάνι (103`) και δις με τον Βουτσιά (107` και 108`), ενώ στο 110` ο Χοσέμι παραλίγο να σημειώσει αυτογκόλ!

Κέρκυρα (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Κωνσταντόπουλος, Δ. Ιωάννου, Μαϊστόροβιτς (99` Παρασκευαΐδης), Μακρής, Στολτίδης, Χαμπλ (46` Φλαβίνιο), Η. Ιωάννου, Γκουστάβο, Επστάιν, Τσίγκας (70` Κοντοδήμος), Καλαντζής.

Ηρακλής (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Αραμπατζής, Λίμα, Χοσέμι, Κατσικάς, Παπαστεριανός, Ντάνι (82` Ηλιάδης), Μάρα (70` Σίσιτς), Γκαρσία (105` Βουτσιάς), Σολτάνι, Γιάκομπ

Διαιτητής: Χαραλαμπίδης (Καβάλας)