19/12/10 - 21:54

«Ζήλεψε» τη Μπάρτσα και έριξε… πεντάρα!

Με πέντε γκολ φιλοδώρησε εκτός έδρας την Στουτγάρδη η Μπάγερν Μονάχου και έκανε το καλύτερο δώρο στους οπαδούς της ενόψει Χριστουγέννων.

29.834views 0shares

Οι Βαυαροί πήραν ένα σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Στουτγάρδης με 5-3, σε παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική της Μπουντεσλίκγα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Μάριο Γκόμεζ που πέτυχε χατ τρικ σε βάρος της πρώην του ομάδας. Ο επιθετικός της Μπάγερν άνοιξε το σκορ στο 31’, ενώ το 2-0 έκανε πέντε λεπτά αργότερα ο Μίλερ. Το ημίχρονο έκλεισε με ακόμα ένα γκολ για τους φιλοξενούμενους, αφού στο 43’ και ο Ριμπερί έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη η Στουτγάρδη έκανε το λάθος να μειώσει σε 3-1 με τον Χάρνικ στο 50’, εξέλιξη όμως που μάλλον… θύμωσε τον Γκόμεζ, ο οποίος πέτυχε δύο γρήγορα γκολ στο 52’ και στο 54’ και εκτόξευσε τον δείκτη του σκορ στο 1-5.

Στα επόμενα λεπτά οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τον Χάρνικ στο 65’ και τον Γκέντνερ στο 70’ σε 3-5.