Facebook Pixel Πάντα πρώτος ο «Γηραιός»
Άλλα Σπορ
| 2011-01-22 23:38:00

Πάντα πρώτος ο «Γηραιός»

Ο Ηρακλής αν και έχασε το πρώτο σετ από τη Λαμία, πέρασε από το Χαλκιοπούλειο με 3-1 σετ, και έγινε η μοναδική ομάδα, μέχρι στιγμής, που έχει φύγει νικήτρια από εκεί. Ο Γηραιός παραμένει πάντα πρώτος στη βαθμολογία.

Τα σετ: 25-23, 13-25, 17-25, 20-25.

Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης κέρδισε με 3-2 τον ΑΟ Κηφισιάς. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τέσσερα ματς μπολ (από το 13-14 μέχρι το 16-17) όπου όπως ισχυρίζονται σε τρεις περιπτώσεις το ματς τελείωσε, όμως οι διαιτητές είχαν άλλη άποψη.

Τα ίδια παράπονα όμως έκαναν και οι άνθρωποι του Εθνικού για το τέταρτο σετ όπου σύμφωνα με τους δικούς τους ισχυρισμούς οι αποφάσεις των διαιτητών επέτρεψαν στον ΑΟΚ να ισοφαρίσει σε 2-2.

Τα σετ: 25-22, 22-25, 25-20, 23-25, 21-19

Μετά από δυο σερί ήττες, ο Άρης επανήλθε στις νίκες επικρατώντας με 3-1 εκτός έδρας του Επίκουρου.

Οι γηπεδούχοι πρόβαλαν σθεναρή αντίσταση και θα μπορούσαν να είχαν καρπωθεί αυτοί τη νίκη, γιατί τόσο το τρίτο όσο και το τέταρτο σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Τα σετ: 20-25, 25-20, 24-26, 24-26.