Facebook Pixel Το μπάχαλο με Σολτάνι (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-01-24 13:03:00

Το μπάχαλο με Σολτάνι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο διαιτητής Κωνσταντινέας θεωρεί «θέατρο» το πέσιμο του Σολτάνι και τον αποβάλλει με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ωραία ως εδώ, αλλά η έκθεση του παρατηρητή μας τα χάλασε.

Βρισκόμαστε στην 16η αγωνιστική στο «Καραϊσκάκη» και ο Ολυμπιακός κερδίζει στο δεύτερο ημίχρονο τον Ηρακλή με 1-0.

Στο 73ο λεπτό ο Σολτάνι θα πέσει μέσα στην περιοχή υπό την πίεση του Ποτουρίδη και ο διαιτητής σε μια δύσκολη φάση και δίχως δεύτερη σκέψη αποβάλει τον επιθετικό του Ηρακλή με δεύτερη κίτρινη κάρτα για «θέατρο».

Το θέμα είναι ότι σε αυτόν τον αγώνα ο παρατηρητής έγραψε για τον Κωνσταντινέα ότι σωστά δεν έδωσε το πέναλτι στον Σολτάνι, αλλά κακώς τον απέβαλλε! «Θα μας τρελάνουν;», έγραφε πολύ σωστά τότε ο sportdog.