Facebook Pixel Ο Διαγόρας το τρίποντο, ο ΠΑΣ στο παρά… τρία
| 2011-01-30 18:12:00

Ο Διαγόρας το τρίποντο, ο ΠΑΣ στο παρά… τρία

Ο Διαγόρας ήταν ο μεγάλος κερδισμένος στα ματς της Κυριακής της 20ης αγωνιστικής στη Football League, καθώς νίκησε 1-0 τη Δόξα Δράμας και ανέβηκε στη 2η θέση.

Στο 87' λυτρώθηκε ο ΠΑΣ στην Ηλιούπολη, παίρνοντας ισοπαλία 1-1, ενώ ο Πανθρακικός επέστρεψε στις νίκες με θύμα την Αναγέννηση. Βαθμολογικές ανάσες για Αγροτικό Αστέρα και Εθνικό, μοιρασιά στη Νεάπολη. Ο αγώνας στον Εύοσμο έγινε κεκλεισμένων των θυρών, διότι η ΠΑΕ Αγροτικός Αστήρ δεν σφράγισε τα εισιτήρια του αγώνα λόγω οφειλών της προς την εφορία.

Τέλος στο μίνι σερί νικών της Αναγέννησης έβαλε ο Πανθρακικός, ο οποίος ήταν πολύ καλύτερος σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Ο νεοαποκτηθείς Ορλάντο Κόστα άνοιξε το σκορ στο 8`, ενώ ο Ούλμερς κλείδωσε τη νίκη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Να σημειωθεί πως η ομάδα της Καρδίτσας παραβίασε την εστία του Ανδριόλα στο 56', όμως, το γκολ ακυρώθηκε ως οφ σάιντ και έτσι οι γηπεδούχοι πήραν το πρώτο τους "τρίποντο" μετά από τρεις αγωνιστικές.