Facebook Pixel Πρόκριση με ...Κ(α)λάματα!
| 2011-12-22 18:00:00

Πρόκριση με ...Κ(α)λάματα!

Η ΑΕΚ πήρε την πρόκριση κόντρα στην Καλαμάτα με το γκολ του Μπέλεκ (47'), αλλά ο αγώνας σημαδεύτηκε από επεισόδια στο ημίχρονο, όπου οι οπαδοί πλακώθηκαν και η αστυνομία έριξε δακρυγόνα!

Σε ένα πολύ κακό ματς, με ελάχιστες ευκαιρίες και έναν τραγικό αγωνιστικό χώρο η ΑΕΚ κέρδισε την Καλαμάτα με 1-0, χάρη στο γκολ του Μπέλεκ με την έναρξη του δευτέρου μέρους.

Οι γηπεδούχοι ήταν μαχητικοί, αλλά δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του αγώνα να απειλήσουν την Ένωση. Από την άλλη, η ΑΕΚ έχοντας την απαραίτητη σοβαρότητα και τηρουμένων των συνθηκών έφτιαξε 3-4 καλές ευκαιρίες με τον Μπέλεκ να καταφέρει να τελειώσει τη μία απ' αυτές και να δίνει την πρόκριση στην ομάδα του.

Η αναμέτρηση σημαδεύτηκε από θλιβερά επεισόδια στο ημίχρονο ανάμεσα στους οπαδούς και την αστυνομία, όπως σας ενημερώσαμε σε άλλο ρεπορτάζ.

To live του sportdog.

90+4': Λήξη αγώνα.

76': Kακό παιχνίδι, ούτε φάση...

65': Μεγάλη επέμβαση από τον Αραμπατζή σε γύρισμα του Αλεξανδρόπουλου. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία των γηπεδούχων.

47': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ο Μπέλεκ δε δυσκολεύτηκε από θέση τετ α τετ να ανοίξει το σκορ για την Ένωση.

46': Έναρξη ημιχρόνου.

45': Ημίχρονο.

36': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Μπερνς να μην μπορεί να σκοράρει με κεφαλιά από πολύ κοντά, μετά από σέντρα του Καράμπελα.

34': Kαλό σουτ του Καράμπελα, η μπάλα λίγο άουτ.

20': Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι του Μανωλά στον Αθανασόπουλο. Μάλλον έχουν δίκιο αφού ο αμυντικός της ΑΕΚ φαίνεται να σπρώχνει με το χέρι τον αντίπαλό του.

18': Δοκάρι για την ΑΕΚ. Ο Μπέλεκ γυρίζει ωραία εντός περιοχής, αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε στο δοκάρι.

10': Προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι από τον διαιτητή Δασκαλόπουλο, μετά από μπουκάλι που έπεσε στον αγωνιστικό χώρο!

6': Mεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Μπέλεκ, μετά από σέντρα του Γκερέιρο, αστοχεί από θέση βολής.

1': Έναρξη.

ΣΧΟΛΙΟ: Όπως σας έχουμε ενημερώσει ήδη το γήπεδο είναι σκέτος βούρκος.

Οι συνθέσεις:

Καλαμάτα: Κοψαχείλη, Τσόπελα, Ρουμπουλάκου, Μπλέτσα, Κωνσταντόπουλο, Τσαγκαράκη, Αλεξανδρόπουλο, Τσιμικλή, Αθανασόπουλο, Πετρουζέλλη και Τριανταφυλλάκη.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Καράμπελας, Μπουγαΐδης, Μανωλάς, Αργυρίου, Κάλα, Ρίκκα, Μπερνς, Γκερέιρο, Μπέλεκ και Σιαλμάς.