06/02/11 - 17:50

Έτσι ο Πανιώνιος θα έχει κακό ...Εργο-τέλος!

Με αυτά τα χάλια ο Πανιώνιος δεν μπορεί να μείνει στην κατηγορία. Μια ομάδα χωρίς αρχή, μέση και τέλος έχασε πανεύκολα από τον εκπληκτικό Εργοτέλη στην Κρήτη με 2-0.

35.138views 0shares

Μη χάσεις την ευκαιρία: Κάνε τώρα ετήσια ασφάλεια αυτοκινήτου στη μισή τιμή!

Οι Κρητικοί με αυτό το «τρίποντο» πήραν σημαντική ανάσα στη μάχη της παραμονής σε αντίθεση με την ομάδα του Τάκη Λεμονή που παραμένει κάτω από την επικίνδυνη ζώνη.

Ο Εργοτέλης ευτύχησε να σκοράρει στις αρχές των δύο ημιχρόνων με τους Σασιασβίλι (6’) και Τζούνιορ (46’). Ο δεύτερος, μάλιστα, έβαλε ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς με μακρινό-σουτ φωτοβολίδα.

Αξίζει βεβαίως να σημειωθεί ότι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου αποβλήθηκε με ηλίθιο τρόπο για τους φιλοξενούμενους ο Κουμορτζί.

Δείτε στοιχεία από το LIVE του sportdog.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ.

46': ΓΚΟΛ! Ο Εργοτέλης, όπως και στο πρώτο ημίχρονο, πέτυχε γρήγορο γκολ και έκανε το 2-0. Ωστόσο, αυτό που πρέπει να πούμε είναι ότι πρόκειται για μια ΓΚΟΛΑΡΑ του Τζούνιορ με μακρινό σουτ.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45': Κόκκινη ο Κουμορτζί! Είχε που είχε τα χάλια του ο Πανιώνιος μένει και με δέκα παίκτες για όλο το δεύτερο ημίχρονο. Ο Γκανέζος αποβλήθηκε για μια χαζή κλωτσιά που έριξε στον Μπέτο.

37': Ο Εργοτέλης μέσα σε ένα λεπτό χάνει δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες με τον Μπούντιμιρ και τον Μπέτο αντίστοιχα. Δεν υπάρχει ο Πανιώνιος στο γήπεδο.

6': ΓΚΟΛ! Ο Εργοτέλης ανοίγει γρήγορα-γρήγορα το σκορ με κοντινή κεφαλιά του Σασιασβίλι. Προηγήθηκε κακή αμυντική λειτουργία του Πανιωνίου στο κόρνερ.