Facebook Pixel Ύψωσαν σπαθιά στο Κύπελλο Κωνσταντινούπολης!
| 2012-03-17 18:26:00

Ύψωσαν σπαθιά στο Κύπελλο Κωνσταντινούπολης!

Με μεγάλη επιτυχία η ΑΕΚ διοργάνωσε το 2ο Κύπελλο Κωνσταντινουπόλεως Ξιφασκίας. Πάνω από 500 θεατές παρακολούθησαν τις εξαιρετικές προσπάθειες των νεαρών αθλητών της Ένωσης και των άλλων ομάδων σε μια διοργάνωση αψόγη σε όλα τα επίπεδα.

Η ΑΕΚ ήταν η μεγάλη πρωταγωνίστρια και σε αγωνιστικό επίπεδο κατακτώντας χρυσά μετάλλια σε όλες τις κατηγορίες. Στις Νεάνιδες η εκπλητική Θεοδώρα Γκουντούρα νίκησε σε έναν αγώνα διαφήμιση του αθλήματος την συναθλήτρια της Αντριάννα Σακελλαρίου με 15-14. Ο αγώνας παίχτηκε στον πόντο και αν γινόταν και οι δυο αθλήτριες της Ένωσης θα έπρεπε να ανέβουν στην κορυφή του βάθρου. Στους Έφηβους ο Ρομπέτρο Ντάβολι της ΑΕΚ επικράτησε του αντιπάλου του με 15-11.

Από μια τέτοια εκδήλωση δεν θα μπορούσε να λείψει η διοίκηση της ΑΕΚ. Την Ένωση εκπροσώπησαν ο Γενικός Αρχηγός Νίκος Αγγελίδης και ο υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων Σπύρος Παπαϊωάννου.

ΠΗΓΗ: aek-live.gr