0:0

ΝΤΙΝΑΜΟ

10-08-23 23:11

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90+5' Τεράστια ευκαιρία με Μορόν και Μενέντες για τον Άρη, έβγαλε ενστικτωδώς ο κίπερ της Ντιναμό.

10-08-23 23:06

90+3' Κάκιστη σέντρα της Ντιναμό, ο Άρης κερδίζει χρόνο με το ελεύθερο του Κουέστα.

10-08-23 23:02

89' Ο Κουέστα βγάζει το σουτ του Γιαρμολένκο από πλεονεκτική θέση!

82' Μέσα ο Πάβισιτς στη θέση του Νταρίντα.

10-08-23 22:56

81' Αλλαγές για την Ντιναμό. Σαπαρένκο, Καμπάγιεφ και Σίντορσουκ εκτός, μπαίνουν οι Σέμπελεφ, Κολόσιφ και Μπράζκο.

10-08-23 22:53

77' Εκτός ο Πάλμα, στη θέση του ο Ματαρίτα. Φαίνεται πως έχει κάποιο πρόβλημα ο μεσοεπιθετικός από την Ονδούρα.

75' Μεγάλη στιγμή για την Ντιναμό, με τους Ουκρανούς να κυκλοφορούν πολύ ωραία την μπάλα, τον Μπενίτο με πλάτη «πατάει» Σαμπαρένκο, το σουτ του οποίου πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Κουέστα.

10-08-23 22:45

71' Μακρινό σουτ του Καμπάγιεφ, μπλοκάρει ο Κουέστα.

67' Χέρι-πέναλτι υπέρ του Άρη

10-08-23 22:43

65' Ευκαιρία για τον Άρη: Ύστερα από αντεπίθεση, ο Μορόν ανοίχτηκε αριστερά, βρήκε τον Νταρίντα στην περιοχή, την κεφαλιά του οποίου έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ ο Μπούστσαν.

10-08-23 22:40

64' Κίτρινη στον Μενέντες που έκανε το φάουλ στον Καμπάγιεφ για να σταματήσει την αντεπίθεση των Ουκρανών.

62' Προϋποθέσεις αντεπίθεσης για τον Άρη, κοντράρεται η μπαλιά του Μενέντες.

10-08-23 22:33

58' Αλλαγές για τον Άρη. Εκτός οι Τζούρασεκ και Κάρλσον, μέσα οι Ρουπ και Μενέντες.

54' Κίτρινη κάρτα στον Φαμπιάνο, ο οποίος «αναγκάστηκε» να κάνει φάουλ για να σταματήσει την αντεπίθεση των Ουκρανών, μετά από φθηνό λάθος του Άρη στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

Σουτ του Μορόν στα 20'', η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

10-08-23 22:32

46' Σέντρα στο ματς. Χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

10-08-23 22:05

45+3' Επιθετικό φάουλ του Μορόν στην προσπάθειά του να πάρει την κεφαλιά στη βαθιά μπαλιά του Φαμπιάνο.

10-08-23 22:02

45+2' Επικίνδυνο γέμισμα του Νταρίντα από τα αριστερά, έδιωξε με γροθιές ο κίπερ των Ουκρανών.

10-08-23 22:00

44' Ευκαιρία για τη Ντιναμό: Ο Γιαρμολένκο σούταρε εντός περιοχής, η μπάλα κόντραρε, ο Κουέστα δεν αιφνιδιάστηκε, άλλαξε φορά του σώματός του, έπεσε και μπλόκαρε.

10-08-23 21:58

10-08-23 21:56

Κίτρινη στον Ζουλς

10-08-23 21:55

34' Λίγο έλειψε να γίνει η ζημιά στην άμυνα του Άρη, όμως, η καλή αντίδραση των Φεράρι και Φαμπιάνο, ανάγκασαν τους φιλοξενούμενους να βγουν από την περιοχή και τελικώς να μην εκδηλώσουν επίθεση.

10-08-23 21:42

10-08-23 21:40

24' Ευκαιρία για τον Άρη: Ύστερα από λάθος του Σιρότα, η μπάλα στρώθηκε στον Κάρλσον, ο οποίος έκανε το δυνατό σουτ με την μπάλα να κοντράρει στον Ντούμπιντσακ και να καταλήγει σε κόρνερ.

20' Φάση διαρκείας στα καρέ της Ντιναμό τώρα, διώχνει ο Μπούστσαν προ του Μορόν.

10-08-23 21:33

19' Αδύναμο συρτό σουτ του Μπενίτο, καμία ανησυχία για τον Κουέστα.

10-08-23 21:30

16' Δεύτερη κίτρινη για την Ντιναμό απόψε. Μετά τον Τίμτσιουκ στα πρώτα λεπτά, τιμωρήθηκε και ο Σαπαρένκο.

10-08-23 21:29

12 Ευκαιρία για Άρη:  Σέντρα σουτ από τον Φεράρι, αποκρούει ο Μπούστσαν, στην επαναφορά ο Ζουλς πλάσαρε άουτ.

10-08-23 21:26

9' Μακρινό σουτ του Γιαρμολένκο, καμία ανησυχία για τον Κουέστα που μπλοκάρει εύκολα.

10-08-23 21:22

7' Σέντρα-σουτ του Πάλμα από τα αριστερά, κανένας κίνδυνος για την Ντιναμό.

10-08-23 21:21

4' Ευκαιρία για Άρη: Ο Μοντόγια έκλεψε τη μπάλα εκτός περιοχής, σούταρε με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

10-08-23 21:18

3' Κίτρινη κάρτα στον Τίμτσιουκ για φάουλ πάνω στον Φεράρι.

10-08-23 21:17

Σέντρα στο ματς

10-08-23 21:14

Όποια ομάδα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Νέφτσι Μπακού-Μπεσίκτας.

10-08-23 21:11

Άρης (Απόστολος Τερζής, 4-3-3): Κουέστα, Μοντόγια, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο, Φεράρι, Τζούρασεκ, Νταρίντα, Ζουλς, Κάρλσον, Μορόν, Λουίς Πάλμα.

Ντιναμό Κιέβου (Μιρτσέα Λουτσέσκου, 4-4-1-1): Μπούστσαν, Τίμτσιουκ, Ποπόφ, Σιρότα, Ντούμπιντσακ, Σίντορτσουκ, Σαπαρένκο, Γιαρμολένκο, Μπουγιάλσκι, Καμπάιεφ, Μπενίτο.

10-08-23 21:10

Φανέλα βασικού στον Μάρτιν Μοντόγια δίνει ο Τόλης Τερζής, στο παιχνίδι του Άρη με την Ντιναμό Κιέβου (21:15) στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Πιο αναλυτικά τερματοφύλακας είναι ο Κουέστα. Η τετράδα της άμυνας αποτελείται από τους Μοντόγια, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο και Φεράρι από τα δεξιά προς τα αριστερά. Στην μεσαία γραμμή η τριάδα των χαφ αποτελείται από τους Τζούρασεκ, Ζούλς και Νταρίντα. Στις πτέρυγες της επίθεσης βρίσκονται ο Κάρλσον στα δεξιά, αριστερά ο Πάλμα και στην κορυφή ο Λορέν Μορόν.

10-08-23 20:15

Ο λόγος για τον Τζάρεντ Τζιλέτ, ο οποίος από το 2021 ορίζεται σε αγώνες Premier League.Βοηθοί του θα είναι οι Άγγλοι Νιλ Ντέιβις και Χάρι Λέναρντ και τέταρτος ο Μάικλ Σάλισμπερι.

10-08-23 20:14

Η UEFA όρισε έναν... Αυστραλό διαιτητή στην αναμέτρηση του Άρη με την Ντινάμο Κιέβου για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.