Ένταση ανάμεσα σε αρκετούς ποδοσφαιριστές, κίτρινη στον Αλεξανδρόπουλο

11-08-23 00:02

Τρομερή πίεση από την Γκενκ

10-08-23 23:58

90'+6' Μεγάλη ευκαιρία για την Γκενκ! Ο Ελ Χανούς έκανε σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Πασχαλάκη που πρέπει να τη βρήκε λίγο, ενώ στη συνέχεια σούταρε ο Αρτεάγκα και η μπάλα βρήκε στον Ρέτσο

10-08-23 23:45

84' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά παραχωρεί τη θέση του στον Βρουσάι

10-08-23 23:42

80' Αλλαγή για την Γκενκ: Μπαά αντί Τρεζόρ

10-08-23 23:40

76' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας παραχωρεί τη θέση του στον Ελ Κααμπί, ενώ ο Ντόη περνάει αντί του Φορτούνη

Στο έδαφος ο Φορτούνης...

10-08-23 23:39

75' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ο Μπιέλ κάνει ωραία κίνηση και σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι!

Νέο κόψιμο του Ρέτσου σε κόντρα της Γκενκ, έχει κάνει πολύ καλή εμφάνιση σήμερα

10-08-23 23:35

71' Αλλαγή για τη Γκενκ. Ο Καγιέμπε παραχώρησε τη θέση του στον Αρτεάγκα

70' Τεράστια ευκαιρία για την Γκενκ! Πρώτα ο Πασχαλάκης και στη συνέχεια ο Ρέτσος, κρατούν το μηδέν

10-08-23 23:34

66' Αλλαγές για την Γκενκ: Ουατάρα και Σορ αντί Γκαλάρσα και Τολού

10-08-23 23:28

68' Άλλη μία σωστή κίνηση του Κίνι, ανεβαίνει όλη την πλευρά, σουτ του Ιμπόρα από το ημικύκλιο, η μπάλα κόντραρε

Σε θέση φορ ο Μασούρας!

10-08-23 23:27

63' Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Αλεξανδρόπουλος αντί Καρβάλιο και Μπιέλ αντί Ελ Αραμπί

10-08-23 23:24

Καρβάλιο και Φορτούνης συνεργάστηκαν άψογα και η μπάλα στρώθηκε στον Πορτογάλο που πλάσαρε άστοχα.

Πιέζει ο Ολυμπιακός που θέλει και ένα δεύτερο γκολ για να παέι με διαφορά ασφαλείας στο Βέλγιο

10-08-23 23:23

Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 60΄!

Στο έδαφος ο Τρεζόρ, μικρή διακοπή

10-08-23 23:19

Ετοιμάζεται να κάνει ντεμπούτο ο Αλεξανδρόπουλος!!!

10-08-23 23:18

Προηγήθηκε ένα εξαιρετικό κόψιμο του Ρέτσου και στην εξέλιξη της φάσης ο Μασούρας έχασε νέα ευκαιρία για το 2-0.

10-08-23 23:16

54' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό!

10-08-23 23:14

Έχει την κατοχή της μπάλας η Γκενκ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου

10-08-23 23:10

Υπενθυμίζουμε πως οι ερυθρόλευκοι, στο πρώτο παιχνίδι του Ντιέγκο Μαρτίνεθ στο «Γ. Καραϊσκάκης», μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στα 22 δευτερόλεπτα. Η μπάλα έφτασε στα πόδια του Κώστα Φορτούνη από το γύρισμα του Ροντινέι κι εκείνος με μονοκόμματο σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Βάντερβουρντ για το 1-0.

10-08-23 22:58

Άρχισε το δεύτερο μέρος

10-08-23 22:54

Στα άλλα παιχνίδια ο ΠΑΟΚ είναι στο 0-0 με τη Χάιντουκ Σπλιτ, ενώ ο Άρης κερδίζει 1-0 την Ντιναμό Κιέβου με τον Πάλμα να αφιερώνει το τέρμα στον αδικοχαμένο Μιχάλη

Ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-0, χάρη στο ταχύτατο γκολ του Φορτούνη, ενώ ο Μασούρας θα μπορούσε να κάνει το 2-0 στο 42΄.

10-08-23 22:53

Τέλος στο πρώτο μέρος

10-08-23 22:51

Ο Τολού μετά από ωραία μπαλιά του Ελ Χανούς έβαλε το πόδι του όμως ο Πασχαλάκης μπλόκαρε

10-08-23 22:40

42' Ο Ελ Αραμπί βρήκε τον Καμαρά, αυτός έψαξε τον Μασούρα αλλά η προβολή του τελευταίου ήταν εύκολη για τον τερματοφύλακα της Γκενκ

10-08-23 22:38

38' Κίτρινη στον Κίνι. Ο μπακ του Ολυμπιακού έχασε την μπάλα από την πίεση του Πεντσίλ, τον μάρκαρε αντικανονικά και τιμωρήθηκε

10-08-23 22:35

Δέκα λεπτά ακόμα για το τέλος του πρώτου μέρους

Καλη ευκαιρία για τους Βέγλους στο 34΄λοιπόν

10-08-23 22:33

Ο Πασχαλάκης στο δεύτερο δοκάρι σε προβολή του Μουνιόζ κράτησε το 1-0!

Στο 27΄ παραμένει το 1-0 για τον Ολυμπιακό κόντρα στη Γκενκ

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε στο 26΄ να βρει επικίνδυνη κόντρα με τον Καμαρά που έφυγε πολύ γρήγορα στην αντεπίθεση, αλλά έπεσε πάνω στον αντίπαλο διαιτητή και αμφότεροι βρέθηκαν στο έδαφος.

10-08-23 22:27

Έχει πολύ καλά στημένα ο Τρεζόρ, θέλει μεγάλη προσοχή. Άλλωστε είναι από τους παίκτες που σίγουρα έχει κυκλωμένους το ερυθρόλευκο σκάουτινγκ

10-08-23 22:23

16' Άστοχη κεφαλιά του Καγέμπε έπειτα από στημένο με τον Τρεζόρ

10-08-23 22:16

Ο Φορτούνης βρέθηκε σε καλή θέση μετά από λάθος, έκανε το σουτ, αλλά ο τερματοφύλακας της Γκενκ μπλόκαρε εύκολα στο 16΄!

Ζήτησαν χέρι οι Βέλγοι, δεν υπάρχει κάτι

Κεφαλιά, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης

10-08-23 22:08

Κόρνερ για τη Γκενκ που έχει ανέβει μετά το 10'

10-08-23 22:04

Έχουμε φτάσει στο 7΄ με τον Ολυμπιακό να προηγείται από το 1΄ με το Γκουλ του Φορτούνη!

10-08-23 22:02

Ιδανικό ξεκίνημα για τους Πειραιώτες, που τιμωρούν λάθος στην αντίπαλη άμυνα. Έπειτα από σέντρα από τα δεξιά, οι φιλοξενούμενοι αδράνησαν και ο Φορτούνης εκτέλεσε άψογα τον αντίπαλο τερματοφύλακα

10-08-23 21:43

«Δεν πιστεύω ότι πρέπει να είμαστε απογοητευμένοι για το πώς παίξαμε στα δύο ματς με τη Σερβέτ. Ο Ολυμπιακός είναι πολύ καλή ομάδα, παίζει στο γήπεδό του και θα κυνηγήσει τη νίκη, οπότε πρέπει να είμαστε όσο το δυνατόν καλύτερα προετοιμασμένοι», τόνισε ο 44χρονος προπονητής των Βέλγων, Βούτερ Βράνκεν.

10-08-23 21:41

«Για τον αγώνα, ανυπομονούμε πολύ, είναι το πρώτο μας παιχνίδι για τη νέα σεζόν, το πρώτο στο “Γ. Καραϊσκάκης” Δεν γνωρίζω καμία ομάδα που είναι 100% έτοιμη αυτήν την περίοδο. Είμαστε γεμάτοι προσδοκίες, φιλοδοξίες. Είμαστε έτοιμοι για το καλύτερό μας πρόσωπο, ώστε να πάρουμε το καλύτερο δυνατό από το συγκεκριμένο ματς», τόνισε ο Μαρτίνεθ στη συνέντευξη Τύπου. «Αυτό που έχει σημασία είναι να δείξουμε προσωπικότητα στον αγωνιστικό χώρο και να αναδείξουμε τα στοιχεία πάνω στα οποία έχουμε δουλέψει», ανέφερε επίσης.

10-08-23 21:39

Εκτός αποστολής είναι ο ανέτοιμος Χουάνγκ για τον Ολυμπιακό

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Βαν Κρομπρίζ, Λέιζεν, Σαντίκ, Ουατάρα, Αρτεάγκα, Σορ, Ελ Χατζ, Ογιέν, Κονγκολό, Πρεσιάντο, Μπαά

10-08-23 21:38

Στον πάγκο των Πειραιωτών οι Τζολάκης, Παπαδούδης, Ραμόν, Μπουχαλάκης, Ελ Κααμπί, Μπα, Ανδρούτσος, Αλεξανδρόπουλος, Βρουσάι, Μπιέλ, Πορόσο, Ντόη

Γκενκ (Βούτερ Βράνκεν): Βαντεβούρτ - Μουνιός, ΜακΚένζι, Κουέστα, Καγέμπε - Ελ Χανούς, Γκαλάρσα, Χροσόφσκι, Πεντσίλ - Τρεζόρ, Τολού

Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Φρέιρε, Κίνι - Ιμπόρα, Μαντί Καμαρά, Καρβάλιο - Μασούρας, Φορτούνης, Ελ Αραμπί.

Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων

Μόλις τώρα γίνεται η είσοδος του Ολυμπιακού μέσα σε αποθέωση, είχε προηγηθεί εκείνη της Γκενκ

10-08-23 21:37

Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 22:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1!

10-08-23 21:27

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Γκενκ, για τον γ' προκριματικό γύρο του Europa League