Τέλος αγώνα: Ιρλανδία - Ελλάδα 0-2!

13-10-23 23:37

Το άλλο ματς έληξε! Ολλανδία - Γαλλία 1-2

13-10-23 23:35

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

Με τρεις στόπερ (Ρέτσος, Μαυροπάνος, Κουλιεράκης) θα παίξει τώρα η Εθνική μας

13-10-23 23:33

88' Διπλή αλλαγή για την Ελλάδα: Κουλιεράκης και Σιώπης αντί των Μπακασέτα και Μασούρα

13-10-23 23:31

13-10-23 23:30

Στο άλλο παιχνίδι, η Ολλανδία έχει μειώσει σε 2-1 απέναντι στη Γαλλία με γκολ του Χάρτμαν

83' Νέα τεράστια ευκαιρία των Ιρλανδών: Πλασέ του Ρόμπινσον από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ελάχιστα άουτ η μπάλα!

13-10-23 23:29

82'  Μεγάλη απόκρουση ο Βλαχοδήμος σε νέα κεφαλιά του Ντόχερτι από κοντά!

13-10-23 23:22

82' Ευκαιρία για την Ιρλανδία: Κεφαλιά του Ντόχερτι και ο Μασούρας διώχνει πάνω στη γραμμή!

13-10-23 23:21

75' Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη

13-10-23 23:20

74' Ευκαιρία για την Ελλάδα: Ο Χατζηγιοβάνης βρήκε τον Ιωαννίδη με γλυκιά σέντρα, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια μετά την κεφαλιά του

13-10-23 23:17

70' Αλλαγές και για την Ιρλανδία: Τζόνστον και Ρόμπινσον αντί Μπράουν και Σμόλμποουν

13-10-23 23:14

70' Αλλαγή για την Εθνική: Ιωαννίδης αντί Γιακουμάκη

13-10-23 23:11

67' Ο Χατζηγιοβάνης πατά περιοχή και πλασάρει, με την μπάλα όμως να σταματά σε σώματα

13-10-23 23:10

64' Δύο αλλαγές για την Ελλάδα: Μπουχαλάκης και Χατζηγιοβάνης αντί Κουρμπέλη και Πέλκα

13-10-23 23:09

63' Ο Νάιτ πέφτει στη μεγάλη περιοχή, αλλά δεν υπάρχει πέναλτι από τον Μασούρα και σωστά ο ρέφερι αφήνει το ματς να συνεχιστεί

13-10-23 23:07

13-10-23 23:03

60' Δυνατό σουτ του Νάιτ, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Βλαχοδήμου

13-10-23 23:00

56' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα

13-10-23 22:59

53' Από πάσα του Μπακασέτα ο Πέλκας πλασάρει σημαδεύοντας την απέναντι γωνία, με την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ.

13-10-23 22:53

53' Με δεύτερο προσωπικό γκολ του Εμπαπέ, η Γαλλία κάνει το 2-0 κόντρα στην Ολλανδία!

13-10-23 22:52

Με μία αλλαγή ξεκίνησαν οι Ιρλανδοί, καθώς ο Μάνινγκ πέρασα στο ματς αντί του Κόλινς

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

13-10-23 22:51

13-10-23 22:37

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: Ιρλανδία - Ελλάδα 0-2

13-10-23 22:36

Τρομερή σέντρα ο Μάνταλος, έβγαλε τον Γιακουμάκη στην αντεπίθεση, αυτός έκανε το γύρισμα στην περιοχή, ο Πέλκας πάσαρε στον Μασούρα και αυτός από κοντά σκόραρε για το 2-0

13-10-23 22:33

45+4' ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 2-0 η Ελλάδα με σκόρερ τον Μασούρα!

45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

13-10-23 22:29

45' Κεφαλιά του Ντάφι, μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος

42' Σουτ του Κάλεν εκτός περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα

13-10-23 22:25

42' Σέντρα του Μπράουν, που παίρνει τροχιά προς την εστία, αλλά ο Βλαχοδήμος μπλοκάρει εύκολα

13-10-23 22:23

37' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα: Εξαιρετική συνεργασία Μασούρα και Γιακουμάκη, ο οποίος βγάζει τετ α τετ τον Πέλκα, αλλά αυτό θα νικηθεί σε πλασέ από τον Μπαζούνου!

13-10-23 22:20

33' Σουτ του Μπακασέτα εκτός μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Μπαζούνου

13-10-23 22:15

33' Ο Ρέτσος κάνει λάθος πάσα σε επικίνδυνο σημείο, αλλά ευτυχώς ο ίδιος προλαβαίνει να διορθώσει την γκάφα του κλέβοντας την μπάλα από τον Νάιτ

13-10-23 22:11

13-10-23 22:08

23' Φαλτσαριστό σουτ του Σμόλμποουν, η μπάλα ψηλά άουτ

13-10-23 22:07

Προσωπική ενέργεια, ντρίμπλα και ωραία σέντρα Τσιμίκα από τα αριστερά, με τον Γιακουμάκη να πατά δυνατά και να πιάνει τρομερή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι για το 1-0!

13-10-23 22:06

20' ΓΚΟΛ! 1-0 η Ελλάδα με γκολάρα του Γιακουμάκη!

13-10-23 22:05

19' Ο Κουρμπέλης σηκώθηκε και συνεχίζει, χωρίς να έχει κάτι σοβαρό

13-10-23 22:04

18' Πεσμένος στο χορτάρι με πρόβλημα ο Κουρμπέλης

17' Ευκαιρία για την Ελλάδα: Ο Μπακασέτας σούταρε έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Μπαζούνου

13-10-23 22:03

15' Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι η Ελλάδα πάνω στον Γιακουμάκη. Συνεχίζεται το παιχνίδι, αν και φάνηκε πως υπήρχε τράβηγμα

13-10-23 22:02

13-10-23 21:58

13-10-23 21:57

Στο άλλο ματς, η Γαλλία προηγείται ήδη με 1-0 της Ολλανδίας χάρη σε γκολ του Εμπαπέ

10' Κίτρινη κάρτα στον Σμόλμποουν για φάουλ στον Μάνταλο

13-10-23 21:56

10' Ευκαιρία για την Ελλάδα: Ο Μάνταλος βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή μετά από ωραία επίθεση από τα δεξιά, έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε σε σώμα αμυντικού

13-10-23 21:54

9' Κεφαλιά του Κόλινς υπό πίεση μετά από κόρνερ, αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα

13-10-23 21:52

7' Πίεση ψηλά για την Εθνική μας, με τους διεθνείς να φτάνουν μέχρι τη μεγάλη περιοχή των αντιπάλων όταν η Ιρλανδία χτίζει επιθέσεις

5' Δοκάρι για την Ιρλανδία σε σουτ του Φέργκιουσον!

13-10-23 21:51

4' Διπλή ευκαιρία για την Ιρλανδία: Ο Βλαχοδήμος κάνει μεγάλη απόκρουση σε σουτ του Σμόλμπουν και στη συνέχεια νέο σουτ, που καταλήγει άουτ

13-10-23 21:47

4' Κατοχή μπάλας για τους Ιρλανδούς στα πρώτα λεπτά

13-10-23 21:44

Σέντρα στο παιχνίδι

13-10-23 21:41

Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα στο γήπεδο!

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

13-10-23 21:28

Διαιτητής στην αναμέτρηση είναι ο Γκλεν Νίμπεργκ (Σουηδός)

13-10-23 21:27

Με δεδομένο ότι οι 2 πρώτες θέσεις δίνουν απευθείας πρόκριση στο Euro 2024, η Ελλάδα θέλει νίκη απόψε για να διατηρήσει ακέραιες τις ελπίδες της, αφού στη συνέχεια έχει μπροστά της δύο δύσκολα εντός έδρας ματς με Ολλανδία και Γαλλία