0:4

ΑΕΚ

10-03-24 18:56

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

93' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

10-03-24 18:46

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Απίθανη ατομική ενέργεια του Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος απέφυγε πρώτα τον Νούνιες, μετά τον Λέικ και με μια βολίδα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοσέλεφ...

10-03-24 18:45

83' Τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ. Αραούχο αντί Πόνσε, Σιντιμπέ αντί Πινέδα και Χατζισαφί αντί Ελίασον.

10-03-24 18:44

81' Ευκαιρία για τη Λαμία. Γύρισμα από τα δεξιά, ο Κοντονίκος κάνει την προβολή, όμως η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

10-03-24 18:34

79' Αλλαγές για την ΑΕΚ: Οι Γκαρσία και Λιούμπισιτς πέρασαν στις θέσεις των Μάνταλου και Ρότα, αντίστοιχα.

10-03-24 18:22

68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Ρότα εκτέλεσε πλάγιο από δεξιά, για τον Πόνσε που έπιασε σουτ με τη μία μη αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον Κοσέλεφ, που είδε τη μπάλα να φεύγει κάτω από τα πόδια του αμυντικού του και μέσα από τα χέρια του.

10-03-24 18:15

57' Αλλαγή για τη Λαμία: Έξω ο Τζανδάρης που χτύπησε στον αυχένα του, μέσα ο Τσούκαλος

10-03-24 18:11

52' Κίτρινη κάρτα στον Ρότα για φάουλ στον Σίντκλεϊ

10-03-24 18:08

48' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Ρότα έστρωσε από δεξιά στον Πινέδα, που ξεμαρκαρίστηκε, σούταρε, η μπάλα κόντραρε πάνω στον Τζανδάρη και έφυγε άουτ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

10-03-24 18:05

10-03-24 18:04

10-03-24 17:50

10-03-24 17:49

46' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, ο Πόνσε έβαλε φοβερή προβολή, ο Κοσέλεφ απέκρουσε, ο Κάλενς όμως στην επαναφορά άνοιξε το σκορ.

10-03-24 17:42

46' Κίτρινη στον Τζανδάρη για φάουλ στον Γιόνσον

10-03-24 17:41

10-03-24 17:40

39' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ύστερα από σέντρα του Ελίασον, ο προωθημένος Κάλενς πήρε την κεφαλιά, ο Κοσέλεφ όμως είχε καλή τοποθέτηση, έπεσε και μπλόκαρε.

10-03-24 17:38

38' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Εξαιρετική επιλογή του Πήλιου που πρόλαβε τη μπάλα πριν βγει άουτ, έβγαλε πάσα στον Πόνσε το σουτ του οποίου απομακρύνθηκε σε κόρνερ από την άμυνα της Λαμίας.

10-03-24 17:37

Δύο λεπτά πριν είχε και η Λαμία φάση! Με καίρια έξοδο ο Στάνκοβιτς νίκησε σε τετ α τετ τον Σίντγκλεϊ που δέχτηκε καταπληκτική μπαλιά από τον Μάλτσι.

10-03-24 17:34

35΄Σουτ εκτός περιοχής του Πινέδα η μπάλα έφυγε ψηλά

10-03-24 17:30

31' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σέντρα του Μάνταλου, ο Πόνσε βρήκε τη μπάλα στο κατέβασμα με τον Κοσέλεφ να αποκρούει σε κόρνερ.

10-03-24 17:28

27' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Ελίασον σούταρε εντός περιοχής πάνω στα σώματα, η μπάλα κατέληξε στον Πήλιο που σέντραρε για τον Μάνταλο, αλλά η κεφαλιά του δεν ήταν καλή.

10-03-24 17:25

26' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σέντρα του Ελίασον για τον Πόνσε, ο Κοσέλεφ προλαβαίνει και αποκρούει.

10-03-24 17:19

10-03-24 17:16

16' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ύστερα πλασαριστή εκτέλεση φάουλ από τον Μάνταλο που πάσαρε τη μπάλα, ο Ελίασον έπιασε εκτός περιοχής σουτ με τη μπάλα να φεύγει για λίγο άουτ.

10-03-24 17:13

12' Φάουλ για την ΑΕΚ σε πολύ καλό σημείο (στα 5-6 μέτρα από τη γραμμή της περιοχής) και κίτρινη στον Στάνκο για μαρκάρισμα από πίσω στον Μάνταλο.

10-03-24 17:11

10' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ύστερα από σέντρα του Ελίασον η μπάλα έφτασε από κόντρα στα πόδια του Πήλιου, το σουτ του οποίου δεν ήταν καλό. Το γεγονός όμως ότι βρέθηκε σε σημείο φορ λέει πολλά για την ποιότητά του.

10-03-24 17:06

8' Πολύ ωραία προσποίηση του Μάνταλου στην περιοχή της Λαμίας, αποφεύγει τον αντίπαλό του, αλλά το σουτ του κόντραρε.

10-03-24 17:03

2' Πρώτη ευκαιρία, είναι για την ΑΕΚ. Σέντρα του Ελίασον από δεξιά, κεφαλιά του Γιόνσον προς τα πίσω, με την μπάλα να περνά άουτ.

10-03-24 17:02

Υπενθυμίζεται, ότι το ματς γίνεται κεκλεισμένων των Θυρών λόγω... καμερών, τις οποίες όμως η τοπική ομάδα έκανε αγώνα δρόμου για να φτιάξει.

10-03-24 17:00

Σέντρα στο ματς

10-03-24 16:45

Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

10-03-24 16:44

Η ενδεκάδα της Λαμίας: Κοσέλεφ – Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Σίντκλεϊ – Νούνιες, Στάνκο, Τζανδάρης, Αμαράλ – Μάλτσι, Σλίβκα.

10-03-24 16:21

Με τους Σιμάνσκι στα χαφ, αλλά και τον Πόνσε στη κορυφή της επίθεσης θα αγωνιστεί η Ένωση στην πρεμιέρα των play off κόντρα στη Λαμία, με τον Ματίας Αλμέιδα να επιλέγει τελικά δίδυμο στα στόπερ τους Κάλενς, Βίντα, κάτι που αφήνει τον Αρόλντ Μουκουντί στον πάγκο παρά τον γεγονός ότι έχει ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού.

Πιο συγκεκριμένα κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Στάνκοβιτς, με τους Ρότα, Κάλενς, Βίντα και Πήλιο να συνθέτουν την τετράδα της άμυνας. Στα χαφ θα αγωνιστούν οι Γιόνσον, Σιμάνσκι, ενώ πίσω από τον Πόνσε θα είναι οι Πινέλα, Μάνταλος και Ελίασον.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Ρότα, Κάλενς, Βίντα, Πήλιος, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Πινέδα, Ελίασον, Μάνταλος, Πόνσε.