Τέλος, Ατλέτικο Μαδρίτης-Ίντερ 2-1. Πάμε στα πέναλτι!

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

14-03-24 00:06

Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης, Ατλέτικο-Ίντερ πάντα στο 2-1.

14-03-24 00:03

100' Βρίσκεται στο έδαφος ο Σάβιτς, φάνηκε στο ριπλέι να τον χτυπά στα γεννητικά όργανα ο Τουράμ!

14-03-24 00:00

96' Τεράστια επέμβαση Ζόμερ σε σουτ Ντεπάι μέσα από την περιοχή!

13-03-24 23:57

94' Άστοχη η κεφαλιά του Τουράμ μέσα από την περιοχή, πρώτη αξιόλογη φάση στην παράταση.

13-03-24 23:56

Ξεκίνησε η παράταση στη Μαδρίτη! Το θρίλερ συνεχίζεται.

Τέλος παιχνιδιού: Ντόρτμουντ-Αϊντχόφεν 2-0

13-03-24 23:54

13-03-24 23:52

90+5' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ντόρτμουντ!

Πάμε παράταση...

13-03-24 23:51

Τέλος στο ματς, Ατλέτικο Μαδρίτης-Ίντερ 2-1.

13-03-24 23:48

93' Ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Γκριεζμάν έστρωσε στον Ρικέλμε και εκείνος μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ!

13-03-24 23:45

Αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά, πάμε παράταση!

13-03-24 23:37

87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ : Ολική ανατροπή για τους Μαδριλένους, με τον Ολλανδό να καρφώνει την μπάλα στα δίχτυα μέσα από την περιοχή μετά από υπέροχη πάσα του Κόκε!

13-03-24 23:13

77' Ο Ρόις εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά και με υπέροχο τελείωμα, ο Φίλκρουγκ στην κίνηση σημείωσε το 2-0, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

13-03-24 23:11

13-03-24 23:10

53' Δοκάρι για την Αϊντχόφεν!

13-03-24 22:35

35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ

Κάκιστη αντίδραση της ιταλικής άμυνας σε μπαλιά που έγινε προς τον Γάλλο, εκείνος είπε... μερσί στα δωράκια των στόπερ και νίκησε από κοντά τον Ζόμερ!

13-03-24 22:29

33' ΓΚΟΛ Η ΙΝΤΕΡ

Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τα αριστερά, ο Μπαρέλα στρώνει στον Ντιμάρκο και εκείνος ανοίγει το σκορ με υπέροχο σουτ!

13-03-24 22:25

27' Ευκαιρία για Ντόρτμουντ: Σουτ του Μάλεν, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπενίτες

13-03-24 22:19

13-03-24 22:17

16' Διπλή ευκαιρία για την Ντόρτμουντ! Πάσα του Μάλεν στον Μπράντ, που σούταρε αλλά ο Μπενίτες απέκρουσε, ο Μάλεν πήρε τον ριμπάουντ, όμως, ο τερματοφύλακας των Ολλανδών ήταν ξανά εκεί και έδιωξε σε κόρνερ.

13-03-24 22:16

13-03-24 22:11

12' Ζήτησε πέναλτι η Ντόρτμουντ για μαρκάρισμα του Φέιρμαν στον Μάλεν στην περιοχή.

Οι οπαδοί της Ατλέτικο Μαδρίτης υποδέχθηκαν την αποστολή των ροχιμπλάνκος, βάζοντας παντού φωτιά και κάνοντας την νύχτα, μέρα.

13-03-24 22:10

13-03-24 22:01

3' ΓΚΟΟΟΛ η Ντόρτμουντ, ανοίγει το σκορ!

Η άμυνα της Αϊντχόφεν δεν μπόρεσε να απομακρύνει την μπάλα, ο Μπραντ έστρωσε στον Σάντσο και εκείνος με υπέροχο σουτ εκτός περιοχής σκόραρε το 1-0.

13-03-24 21:58

Σέντρα και στα δύο ματς

13-03-24 21:57

Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντ. Σιμεόνε): Όμπλακ, Σάβιτς, Βίτσελ, Ερμόσο, Μολίνα Γιορέντε, Κόκε, Ντε Πολ, Λίνο, Μοράτα, Γκριεζμάν

Ίντερ (Σ. Ιντσάγκι): Ζόμερ, Παβάρ, Ντε Φράι, Μπαστόνι, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Μκιταριάν, Ντάμφρις, Ντιμάρκο, Μαρτίνες, Τουράμ

13-03-24 21:50

Αϊντχόφεν (Πέτερ Μπος, 4-3-3): Μπενίτες - Τέζε, Σούτεν, Μποσάλι, Ντεστ - Μάουρο Τζούνιορ, Φίρμαν, Τιλ - Μπακαγιόκο, Ντε Γιονγκ, Τίλμαν.

Ντόρτμουντ (Έντιν Τέρζιτς, 4-2-3-1): Κόμπελ - Τσαν, Σούλε, Χούμελς, Μάατσεν - Οζκάν, Ζάμπιτσερ - Μάλεν, Μπραντ, Σάντσο - Φίλκρουγκ.

13-03-24 21:21

Την ίδια στιγμή στο Βεστφάλεν τα πάντα είναι ανοιχτά μιας και Ντόρτμουντ και Αϊντχόφεν είχαν αναδειχθεί ισόπαλές με 1-1 στο πρώτο ματς, στην Ολλανδία.

13-03-24 21:19

Στον αγώνα του Estadio Metropolitano η Ίντερ έχει προβάδισμα πρόκρισης, μιας και στο πρώτο παιχνίδι στο Μιλάνο είχε επικρατήσει με 1-0 της Ατλέτικο Μαδρίτης.

Οι αγώνες είναι προγραμματισμένοι να ξεκινήσουν στις 22:00 και θα μεταδοθούν από τα κανάλια της Cosmote Sports, ενώ αυτό της Μαδρίτης και από το MEGA.

13-03-24 21:18

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων ρεβάνς μεταξύ των Ατλέτικο Μαδρίτης - Ίντερ και Ντόρτμουντ - Αϊντχόφεν, για τη φάση των 16 του φετινού Champions League.