ΠΑΟΚ

5:1

Ντιναμό Ζάγκρεμπ

14-03-24 21:43

Ο Ολυμπιακός καλείται να παίξει τα... ρέστα του κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ και ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ επέλεξε να αρχίσει τον Τζολάκη στο τέρμα!

Ο Έλληνας κίπερ θα βρεθεί κάτω από την εστία, στην άμυνα δεσπόζουν οι Ορτέγκα, Κάρμο, Ρέτσος και Ροντινέι ενώ στη μεσαία γραμμή θα είναι οι Όρτα, Έσε και Τσικίνιο με τριάδα μπροστά τους Ποντένσε, Κααμπί και Φορτούνη.

Δείτε την ενδεκάδα:

14-03-24 21:42

Ο ΠΑΟΚ είναι στα προημιτελικά του Conference League.

14-03-24 21:41

Τέλος αγώνα

14-03-24 21:40

90+5' Μακρινό σουτ του Ζίβκοβιτς άουτ.

14-03-24 21:38

90+1' Κίτρινη κάρτα στον Ογκιβάρα για φάουλ.

14-03-24 21:35

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

14-03-24 21:34

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Ο Ζίβκοβιτς είναι εύστοχος από τα 11 βήματα

14-03-24 21:33

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Ο Ντεσπόντοφ βγήκε στην αντεπίθεση και ανατράπηκε από τον Μίσιτς!

14-03-24 21:32

14-03-24 21:30

85' Σπουδαία επέμβαση Κοτάρσκι σε μακρινό σουτ του Μίσιτς, που πήγε να πληγώσει την πρώην ομάδα του.

14-03-24 21:28

83' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Οζντόεφ έστρωσε ιδανικά στον Μουργκ, εκείνος όμως, ενώ είχε... πιάτο το τέρμα, έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ!

82' Οζντόεφ αντί Σβαμπ.

14-03-24 21:27

81' Ακυρώνεται γκολ της Ντινάμο για χέρι, σωστή απόφαση.

14-03-24 21:25

80' Ογκιβάρα αντί Πέρκοβιτς, Βίντοβιτς αντί Χότζα.

Και ο Μουργκ αντί του Κωνσταντέλια.

14-03-24 21:20

78' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Σαμάτα αντί Μπράντον και Γιόνι αντί Βιεϊρίνια.

14-03-24 21:14

73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Ο Κουλιεράκης με δεύτερο γκολ δίνει προβάδισμα πρόκρισης στον ΠΑΟΚ.

14-03-24 21:13

67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ντεσπόντοφ στη θέση του Βραζιλιάνου, που φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει.

14-03-24 21:07

66' Αντιμετωπίζει κάποιο θέμα ο Τάισον.

14-03-24 21:06

14-03-24 21:01

60' Σουτ του Παντούρινα εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

14-03-24 20:56

53' Ευκαιρία για τη Ντιναμό: Μεγάλη απόκρουση του Κοτάρσκι σε τετ α τετ, ύστερα από τραγικό λάθος του Τάισον,που έβγλαε τον Σπίκιτς απέναντι από τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ

14-03-24 20:52

49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΤΙΝΑΜΟ

Λάθος διώξιμο του Κεντζιόρα, η μπάλα στρώθηκε στον Χότζα που με διαγώνιο σουτ νικά τον Κοτάρσκι. Η φάση προέκυψε από κακή μεταβίβαση του Κοτάρσκι στο κέντρο με τους Κροάτες να το εκμεταλλεύονται και να κερδίζουν μία επίθεση.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

14-03-24 20:51

14-03-24 20:37

14-03-24 20:36

Ο ΠΑΟΚ έχει κάνει το τέλειο ημίχρονο, δεδομένου, ότι έχει γυρίσει το σκορ του Ζάγκρεμπ, έχει πετύχει τρία γκολ, με το 3-0 να είναι σκορ πρόκρισης. Είναι στο χέρι του να διατηρήσει την υπεροχή του στο δεύτερο ημίχρονο και να πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά.

14-03-24 20:31

Τέλος πρώτου μέρους.

14-03-24 20:24

42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Τρομερή κεφαλιά του Μπράντον Τόμας μετά την μπαλιά του Τάισον, η μπάλα στην απέναντι γωνία και οι Θεσσαλονικείς έχουν σκορ πρόκρισης!

14-03-24 20:23

37' Ευκαιρία για τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Ο Κοτάρσκι σώζει την εστία του με υπερέντασησ.

14-03-24 20:15

33' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Μακρινό σουτ από τον Κουλιερά, που προηγουμένως έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες με κεφαλιές, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό, άλλαξε πορεία και κατέληξε στο βάθος της εστίας του Νέβιστιτς!

14-03-24 20:12

27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ: Εκτελέστηκε το κόρνερ, κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι από τον Κουλιεράκη και ο Γκανέζος ήρθε στο δεύτερο για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι!

14-03-24 20:10

23' Σέντρα του Βιεϊρίνια από δεξιά, ο Νέβισιτς βγήκε και μπλόκαρε.

14-03-24 20:09

23' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Σέντρα του Ζίβκοβιτς από δεξιά, ο Κουλιεράκης έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

14-03-24 20:06

22' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Ο Τάισον έδωσε στον Κωνσταντέλια, το σουτ του οποίου κόντραρε μέσα στην περιοχή και έφυγε κόρνερ.

14-03-24 20:03

19' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, ο Ζίβκοβιτς ελίχθηκε ωραία από τα δεξιά αλλά το σουτ του πέρασε λίγο άουτ!

14-03-24 19:56

15' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Κουλιεράκης έπιασε μόνος του την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Νέβιστιτς!

14-03-24 19:55

7' Βρήκε ωραία τον Μπράντον στο ύψος της μικρής περιοχής ο Κωνσταντέλιας, ο Ισπανός δεν μπόρεσε από κοντά να εκτελέσει.

14-03-24 19:51

14-03-24 19:47

3' Διαμαρτυρίες για σπρώξιμο του Μπράντον μέσα στην περιοχή, έδειξε «παίζετε» ο Όσμερς.

14-03-24 19:43

Σέντρα στο ματς

14-03-24 19:42

Οι ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο

14-03-24 19:08

Εκτός από την ενδεκάδα του ΠΑΟΚ, γνωστή έγινε κι αυτή της Ντιναμό Ζάγκρεμπ, με τον Γιακίροβιτς να παρατάσσει την ομάδα του με την ίδια συνταγή. Κάτω από τα δοκάρια ξεκινά ο Νεβίστιτς, με τους Πέρκοβιτς, Κατρίν, Μπερνέρ, και Ριστόφσκι. Μίσιτς και Σούσιτς θα ξεκινήσουν στον άξονα, με την τριάδα μπροστά τους να αποτελείται από τους Χότζα, Μπατούρινα και Σπίκιτς. Στην κορυφή της επίθεσης ξεκινά ο Πέτκοβιτς.

14-03-24 19:07

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου ξεκινάει με τον Ντομινίκ Κοτάρσκι κάτω από την εστία, τους Μπάμπα, Κουλιεράκη, Κεντζιόρα και Βιεϊρίνια στην άμυνα και τους Μεϊτέ - Σβαμπ στη μεσαία γραμμή. Στα ''φτερά'' της επίθεσης είναι οι οι Τάισον και Ζίβκοβιτς ενώ πίσω από τον Μπράντον Τόμας, βρίσκεται ο Γιάννης Κωνσταντέλιας.