Ο Μαμαρντασβίλι πιάνει το πέναλτι του Μπακασέτα

Τέλος παράτασης! Πάμε πέναλτι.

26-03-24 21:31

Ένα λεπτό επιπλέον χρόνος

26-03-24 21:28

120' Γυριστό σουτ του Μικαουτάτζε άουτ.

26-03-24 21:26

26-03-24 21:22

115' Κεφαλιά του Μασούρα πάνω στον Μαμαρντασβίλι. Ήθελε να βρει τον Γιακουμάκη.

26-03-24 21:20

109' Ευκαιρία για Γεωργία: Ο Τζιταϊσβίλι πέρασε όλη την άμυνα και χάνει μεγάλη ευκαιρία, κερδίζοντας ένα κόρνερ από την προσπάθειά του με απόκρουση του Βλαχοδήμου κάλυψε την κλειστή γωνία.

26-03-24 21:19

Ο Κβιλτάλια στη θέση του.

26-03-24 21:18

Αναγκαστική αλλαγή Κβαρατσκέλια για τη Γεωργία!

26-03-24 21:17

Ο Ρέτσος στη θέση του Χατζηδιάκου. Ο Πογιέτ έκλεισε τις αλλαγές του

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της παράτασης! Στα ύψη η αγωνία.

26-03-24 21:16

26-03-24 21:15

26-03-24 21:14

Τέλος πρώτου μέρους παράτασης

26-03-24 21:12

105' Ευκαιρία για τη Γεωργία: Τραγικό λάθος Μαυροπάνου, ο Μικαουτάτζε έκλεψε την μπάλα και γύρισε στον Νταβιτασβίλι, που είδε τον Βλαχοδήμο να τον νικά εξ επαφής!

104' Αλλαγές για τη Γεωργία:

Κβεκβεσκίρι αντί Κιτεϊσβίλι και Νταβιτασβίλι αντί Τσακβετάτζε.

26-03-24 21:11

103' Σουτ του Ρότα μέσα στην περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.

26-03-24 21:10

102' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Εκτέλεση κόρνερ του Τσιμίκα, ο Μαυροπάνος πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μαμαρντασβίλι.

26-03-24 21:09

102' Νέο κόρνερ, κόντραρε το μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη.

100' Ωραίο μακρινό σουτ Μπακασέτα, έδιωξε σε κόρνερ ο Μαμαρντασβίλι!

26-03-24 21:06

98' Μπουχαλάκης αντί Μάνταλου.

26-03-24 21:05

96' Έκανε το σκάψιμο ο Μασούρας, δεν μπόρεσε να απειλήσει ο Τσιμίκας.

26-03-24 21:02

Αλλαγή ζητά ο Μάνταλος. Και τρίτη αναγκαστική αλλαγή για την Ελλάδα.

26-03-24 20:59

94' Δεν βγήκε η συνεργασία Μπακασέτα-Κωνσταντέλια, έδιωξαν οι Γεωργιανοί.

Ο Ιωαννίδης έξω μέσα ο Γιακουμάκης.

26-03-24 20:54

Σέντρα στην παράταση.

26-03-24 20:53

Λήξη κανονικής διάρκειας! Πάμε παράταση.

26-03-24 20:52

Κίτρινη στον Ρότα που ανέκοψε τον Κβαρατσκέλια

26-03-24 20:51

90+2' Ευκαιρία για Γεωργία: Σουτ του Κβαρατσκέλια, η μπάλα κόντραρε σε πόδι Έλληνα αμυντικού και ο Βλαχοδήμος μπλόκαρε.

26-03-24 20:50

90+1' Ευκαιρία για Ελλάδα: Σέντρα Μασούρα από δεξιά, κεφαλιά Ιωαννίδη πάνω από τα δοκάρια.

26-03-24 20:49

Τρία λεπτά πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας. Όλα δείχνουν παράταση.

26-03-24 20:47

90' Κίτρινη στον Κωνσταντέλια που έκοψε αντεπίθεση των Γεωργιανών.

26-03-24 20:44

86' Ο Τσιταϊσβίλι στη θέση του Σενκέλια

26-03-24 20:41

83' Διακοπή καθώς βρίσκεται στο έδαφος ο Σενγκέλια

26-03-24 20:40

Ωραία ενέργεια Μπακασέτα που έτρεξε και κάλυψε το κενό του Σιώπη και σαν ανασταλτικός χαφ έκοψε αντεπίθεση των Γεωργιανών.

26-03-24 20:38

80' Ευκαιρία για την Ελλάδα: Εκτέλεση κόρνερ, ο Μπακασέτας πήρε την κεφαλιά προς τα πίσω, αλλά ο Μαμαρντασβίλι μάζεψε.

26-03-24 20:29

26-03-24 20:26

70' Ωραία πάσα Κωνσταντέλια για τον Μπακασέτα που έπιασε σουτ με το αριστερό, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα.

26-03-24 20:25

67' Νέα αναγκαστική αλλαγή για την Ελλάδα: Ο Κουρμπέλης ζήτησε αλλαγή και στη θέση του μπαίνει ο Σιώπης.

65' Ακίνδυνη η σέντρα Τσιμίκα από τα αριστερά, εύκολα ο Μαμαρντασβίλι.

26-03-24 20:20

64' Πολύ δυνατό σουτ Τσιμίκα από μακρινή απόσταση, άουτ η μπάλα.

26-03-24 20:17

60' Αλλαγές για την Ελλάδα: Ο Ρότα αντί του τραυματία Μπάλντοκ και ο Κωνσταντέλιας αντί του Πέλκα.

26-03-24 20:13

56' Σέντρα-σουτ Κιτεϊσβίλι, δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος.

26-03-24 20:11

53' Πολύ δυνατή η μπαλιά του Μπάλντοκ από τα δεξιά, στη συνέχεια η προσπάθεια του Τσιμίκα κατέληξε στα σώματα.

26-03-24 20:06

Χωρίς αλλαγές για την ώρα οι δύο ομάδες.

26-03-24 19:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

26-03-24 19:44

45' Ευκαριία για Γεωργία: Εκτέλεση φάουλ από τον Ζιβζιβάτζε, ο Βλαχοδήμος απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ

26-03-24 19:43

44' Παντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Κοτσορασβίλι.

42' Κίτρινη κάρτα στον Ζιβζιβάτζε για χτύπημα στον Κουρμπέλη.

26-03-24 19:36

37' Προϋποθέσεις για την Εθνική με Ιωαννίδη και Πέλκα,

26-03-24 19:32

30' Στο 52% η κατοχή της μπάλας για τη Γαλανόλευκη.

26-03-24 19:31

26-03-24 19:21

26-03-24 19:20

26-03-24 19:17

26-03-24 19:16

Η Ελλάδα πιέζει ψηλά, η Γεωργία όμως δεν είναι Καζακστάν. Αρκετά υποψιασμένη και διαβασμένη είναι η άμυνά της.

26-03-24 19:12

13' Υπήρξε μικρή δακοπή καθώς βρέθηκε στο έδαφος ο Μαυροπάνος μετά από σύγκρουση με τον Ζιβζιβάτζε. Μετά από λίγο ο Έλληνας στόπερ σηκώθηκε και συνέχισε.

26-03-24 19:11

11' Ένα γέμισμα από φάουλ της Γεωργίας παραλίγο να δημιουργήσει πρόβλημα στην Ελλάδα, αφού η μπάλα πήγε στο δεύτερο δοκάρι και τον Ντβάλι, ο οποίος δεν κατάφερε να κάνει επαφή με το κεφάλι και η μπάλα έφυγε άουτ.

26-03-24 19:09

10' Σουτ του Χακβετάτζε, πάνω στον Μαυροπάνο.

8' Ευκαιρία για την Ελλάδα: Ο Ιωαννίδης βγήκε τετ α τετ αλλά τελευταία στιγμή ο Ντβάλι τον έκοψε.

26-03-24 19:06

7' Σέντρα-σουτ Μάνταλου από τα αριστερά, εύκολα μάζεψε ο Μαμαρντασβίλι.

26-03-24 19:02

6' Κίτρινη στον Μπάλντοκ που ανέκοψε αντεπίθεση της Γεωργίας

26-03-24 19:00

2' Σέντρα του Μπάλντοκ από δεξιά, ο Ναναβρντασβίλι μπλοκάρει.

26-03-24 18:56

Σέντρα στον τελικό.

Απίστευτη γιούχα από τους Γεωργιανούς. Είναι ντροπή. Δεν σέβονται τον εθνικό ύμνο της Ελλάδας.

26-03-24 18:48

Αυτήν τη στιγμή η ανάκρουση των εθνικών ύμνων

26-03-24 18:31

Η ενδεκάδα της Γεωργίας: Μαμαρντασβίλι, Κβερκβέλια, Κάσια, Ντβάλι, Σενγκέλια, Κιτεϊσβίλι, Κοτσορασβίλι, Κακαμπάτζε, Κακβετάτζε, Ζιβζιβάντζε, Κβαρατσκέλια

26-03-24 18:29

O Γκουστάβο Πογέτ δεν επεφύλαξε κάποια έκπληξη στις επιλογές που έκανε για τον τελικό στο «Μπόρις Παϊτχάτζε» με φόντο το Euro 2024. Αφού, διατήρησε τη σύνθεση που είχε παρατάξει στον ημιτελικό με το Καζακστάν την περασμένη Πέμπτη.

Ο Βλαχοδήμος θα είναι κάτω από τα δοκάρια, Μαυροπάνος και Χατζηδιάκος τα δύο στόπερ, ενώ Μπάλντοκ και Τσιμίκας θα βρίσκονται στα άκρα της άμυνας. Σε ρόλο «6» ο Κουρμπέλης, ενώ Μάνταλος και Μπακασέτας θα είναι οι εσωτερικοί μέσοι, με τους Μασούρα και Πέλκα να βρίσκονται στα άκρα της επίθεσης και ο Ιωαννίδης στην κορυφή.

Ελλάδα (Γκουστάβο Πογέτ): Βλαχοδήμος - Μπάλντοκ, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Τσιμίκας - Κουρμπέλης, Μπακασέτας, Μάνταλος - Μασούρας, Πέλκας, Ιωαννίδης

Στον πάγκο θα είναι Πασχαλάκης, Αθανασιάδης, Κουλιεράκης, Μπουχαλάκης, Παυλίδης, Ρέτσος, Ρότα, Χατζηγιοβάνης, Κωνσταντέλιας, Γιακουμάκης, Ζέκα και Σιώπης.