1:0

Ολυμπιακός

31-03-24 22:31

31-03-24 22:26

Τέλος! Η ΑΕΚ χωρίς να είναι καλύτερη πήρε μία τεράστια νίκη, παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας και ουσιαστικά βγάζει εκτός μάχης τους Πειραιώτες. Ήρωες της βραδιάς Αθανασιάδης και Ελίασον, μοιραίοι για Ολυμπιακό Μασούρας, Ελ Κααμπί και Γιόβετιτς με τις ευκαιρίες που έχασαν

31-03-24 22:22

31-03-24 22:20

91' Γκολ για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος βγάζει στην κόντρα στον Ελίασον και αυτός πλασάρει σωστά τον Τζολάκη για το 1-0!

31-03-24 22:18

88' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Γιόβετιτς με εντυπωσιακή ντρίμπλα αποφεύγει τον αντίπαλό του, κάνει και το σουτ εκτός περιοχής, όμως η μπάλα φεύγει δίπλα από τα δοκάρια

31-03-24 22:17

86' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λιούμπισιτς στη θέση του Λιβάι Γκαρσία

31-03-24 22:16

31-03-24 22:14

85' Δύσκολο σουτ του Μάρτινς εντός περιοχής, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης

31-03-24 22:13

82' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Αθανασιάδης αποκρούει, η μπάλα στρώνεται στον Γιόβετιτς που σε κενή εστία, σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής άουτ

31-03-24 22:11

81' Πιέζει η ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά, δεν έχουν βοηθήσει οι αλλαγές τον Ολυμπιακό

80' Κίτρινη κάρτα στον Ροντινέι

31-03-24 22:10

79' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γιόβετιτς στη θέση του Φορτούνη

31-03-24 22:09

78' ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ ΧΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ κατάφερε να μην σκοράρει από το μισό μέτρο, μόνος του, χωρίς τερματοφύλακα. Σημάδεψε το δοκάρι. Αλλά από το ριπλέι φάνηκε πως ήταν οφσάιντ

31-03-24 22:08

77' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Πόνσε αντί Ρότα

31-03-24 22:06

Πόνσε και ΓΙόβετιτς ετοιμάζονται να περάσουν στο παιχνίδι

31-03-24 22:05

74' Κίτρινη κάρτα στον Φορτούνη, που σταμάτησε τον Λιβάι ενώ έφευγε μόνος του στην αντεπίθεση

31-03-24 22:03

Το γκολ της ΑΕΚ που ακυρώθηκε νωρίτερα

31-03-24 22:00

70' Αλλαγές για την ΑΕΚ: Ελίασον, Τσούμπερ και Μάνταλος, αντί Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς και Σιμάνσκι

31-03-24 21:57

69' Πιέζει ψηλά ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά και ρισκάρει!

31-03-24 21:56

65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Τσικίνιο βρίσκει στη μικρή περιοχή τον Μάρτινς, η κεφαλιά του όμως φεύγει άουτ

31-03-24 21:54

64' Απειλεί η ΑΕΚ! Οι γηπεδούχοι έφυγαν γρήγορα στην επίθεση με τον Λιβάι, αλλά ο Τζολάκης βγήκε και μπλόκαρε.

31-03-24 21:52

62' Γκολ για την ΑΕΚ με τον Άμραμπατ στην κόντρα, αλλά ακυρώνεται ως οφσάιντ. Σωστή απόφαση, εκτεθειμένος στην αρχή της φάσης ο Λιβάι

31-03-24 21:50

60' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ζέλσον Μαρτίνς στη θέση του Μασούτα και ο Ναβάρι αντί του Ελ Κααμπί

31-03-24 21:48

59' Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι, τράβηξε τη φανέλα για να σταματήσει τον Φορτούνη στο κέντρο

31-03-24 21:47

57' Κίτρινη κάρτα σε Ρέτσο για τράβηγμα φανέλας στον Λιβάι στο κέντρο

31-03-24 21:46

Στο χορτάρι ο Άμραμπατ και διακοπή ματς

31-03-24 21:44

54' Η ΑΕΚ δείχνει να έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο

31-03-24 21:43

Από το ριπλέι δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση στη φάση του Λιβάι, κίτρινη κάρτα στον Ρότα για διαμαρτυρία

Το παιχνίδι συνεχίστηκε, αλλά περιμένουμε και το VAR

31-03-24 21:40

51' Στο έδαφος ο Λιβάι Γκαρσία εντός περιοχής, ζητάει πέναλτι η ΑΕΚ, "τίποτα" λέει ο διαιτητής!

31-03-24 21:39

31-03-24 21:36

47' Σουτ του Γκατσίνοβιτς από καλή θέση, ψηλά άουτ η μπάλα

31-03-24 21:21

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

31-03-24 21:20

Τέλος ημιχρόνου: 0-0

31-03-24 21:19

45+2' ΝΕΑ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ποντένσε βρίσκει εντός περιοχής τον Ελ Κααμπί, αυτός σουτάρει δυνατά, όμως ο Αθανασιάδης αποκρούει εντυπωσιακά!

31-03-24 21:18

45'+1' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Εκτός περιοχής σουτ του Έσε με το αριστερό, έδιωξε ασταθώς ο Αθανασιάδης και δεν πρόλαβε να μπει στη φάση ο Ελ Κααμπί.

31-03-24 21:13

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

41' Κίτρινη κάρτα στον Τσικίνιο για φάουλ στον Λιβάι Γκαρσία

31-03-24 21:11

40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ρέτσος παίρνει την κεφαλιά από το κόρνερ, η μπάλα κοντράρει στον Σιμάνσκι και περνάει λίγο δίπλα από την εστία του Αθανασιάδη

31-03-24 21:10

40' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

31-03-24 21:06

38' Κίτρινη κάρτα σε Ποντένσε για σκληρό φάουλ στον Γιόνσον

31-03-24 21:03

32' Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σουτ του Πινέδα εντός περιοχής, δεν είναο καλό, διώχνει στο δεύτερο δοκάρι ο Ροντινέι

31-03-24 20:58

31-03-24 20:54

26' Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκατσίνοβιτς πιάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, όμως η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Τζολάκη

31-03-24 20:52

Δείτε την τεράστια ευκαιρία του Μασούρα:

31-03-24 20:48

20' Ο Ολυμπιακός δείχνει να πατάει καλύτερα, ενώ η ΑΕΚ ψάχνει τον Λιβάι με μακρινές μπαλιές

31-03-24 20:43

16' Ο Λιβάι Γκαρσία φεύγει ωραία στην κόντρα, όμως ο Ρέτσος τον προλαβαίνει και τον κόβει! Φωνάζουν οι Κιτρινόμαυροι για φάουλ στα όρια της μεγάλης περιοχής

31-03-24 20:42

10' Στο έδαφος Μασούρας και Βίντα έπειτα από μεταξύ τους μονομαχία

31-03-24 20:40

10' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ποντένσε βρίσκει ολομόναχο τον Μασούρα εντός περιοχής, αυτός κάνει την κεφαλιά από πολύ κοντά, όμως ο Αθανασιάδης αποκρούει εντυπωσιακά

31-03-24 20:38

9' Σουτ του Γκατσίνοβιτς, μπλοκάρει εύκολα ο Τζολάκης

31-03-24 20:37

6' Κόρνερ για την ΑΕΚ! Σε φάση που ξεκίνησε από ανέβασμα του Βίντα, ο οποίος έτρεξε όλο το γήπεδο μέχρι την αντίπαλη περιοχή

31-03-24 20:33

5' Προσπαθεί να πιέσει ψηλά Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά

31-03-24 20:32

Λάθος διώξιμο του Τζολάκη που κρατάει παραπάνω την μπάλα, διώχνει η άμυνα του Ολυμπιακού

31-03-24 20:29

1' Σέντρα της αναμέτρησης

31-03-24 20:28

Πλησιάζει η ώρα για τη σέντρα, του αγώνα που μπορεί να κρίνει ακόμα και το πρωτάθλημα!

31-03-24 20:12

Ο Αλέξης Κούγιας έγινε... κόκκινο πανί για τους φίλους της ΑΕΚ στην OPAP Arena

31-03-24 20:10

Η νίκη του ΠΑΟΚ επί του Παναθηναϊκού τον ανέβασε στην κορυφή με 63 βαθμούς. Η ΑΕΚ έχει 62 πόντους, ο Παναθηναϊκός 59 και ο Ολυμπιακός βαθμούς

31-03-24 20:09

Η ΑΕΚ δεν έχει τον Στάνκοβιτς, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και μπορεί να χάσει το υπόλοιπο της σεζόν. Όσο για τον Ολυμπιακό, κατεβαίνει χωρίς τους Όρτα και Αλεξανδρόπουλο

Διαιτητής: Γιουγκ Ματέι

Βοηθοί: Ζούνικ Ματέι, Βιντάλι Μάνουελ

VAR: Καϊζάτοβιτς Μέγιτς

AVAR: Μπούξμπαουμ Ράινχαρντ

4ος: Μανούχος Ευάγγελος

31-03-24 20:07

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Βίντα, Μουκουντί, Ρότα, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς, Πινέδα, Γκαρσία

Στον πάγκο: Γκίνης, Κάλενς, Μάνταλος, Λιούμπισιτς, Αραούχο, Πόνσε, Ελίασον και Φερνάντες

31-03-24 20:06

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ορτέγκα - Έσε, Τσικίνιο - Μασούρας, Φορτούνης, Ποντένσε - Ελ Κααμπί.

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Ιμπόρα, Μαρτίνς, Καρβάλιο, Γιόβετιτς, Κίνι, Ναβάρο και Μπιανκόν.

31-03-24 20:05

Το παιχνίδι αρχίζει στις 20:30 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1

31-03-24 20:04

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι ΑΕΚ - Ολυμπιακός για τη 2η αγωνιστική των Πλέι Οφ