ΑΕΚ

03-04-24 22:58

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

03-04-24 22:57

90'+7' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σέντρα του Άμραμπατ, κεφαλιά του Πόνσε άουτ.

03-04-24 22:56

Κίτρινη στον Μάνταλο για την προηγούμενη ένταση.

03-04-24 22:55

Ένταση μπροστά στον πάγκο της ΑΕΚ.

03-04-24 22:53

90"+4' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Γυριστό σουτ του Ρότα πάνω στα σώματα.

03-04-24 22:52

90'+2 Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκατσίνοβιτς, διώχνει σε κόρνερ ο Ντραγκόφσκι.

03-04-24 22:50

Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει ο Αραούχο. Ο Περέιρα περίμενε να δει την κατάληξη της φάσης και μόλις ανακόπηκε ο Άμραμπατ έδωσε την παράβαση και την κίτρινη στον Ακαϊντίν.

03-04-24 22:49

Έξι λεπτά καθυστερήσεων.

03-04-24 22:46

88' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Βιλένα αντί Τσέριν και Ρούμπεν αντί Μπακασέτας.

03-04-24 22:41

85' Κίτρινη στον Ιωαννίδη

80' Φάουλ από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό.

03-04-24 22:36

79' Εκτός ο Μπερνάρ στη θέση του ο Λημνιός.

03-04-24 22:34

74' Γυριστό σουτ του Αραούχο, η μπάλα κόντραρε στον Αράο.

03-04-24 22:32

73' Σουτ του Ιωαννίδη, ύστερα από αντεπίθεση που προέκυψε από κλέψιμο του Μπερνάρ από τον Αραούχο, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Αθανασιάδη.

03-04-24 22:31

03-04-24 22:30

71' Κίτρινη στον Μπερνάρ

03-04-24 22:27

70' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Γιόνσον έξω, μέσα ο Άμραμπατ.

03-04-24 22:26

67' Εκτέλεση φάουλ του Ελίασον, ο Ντραγκόφσκι μαζεύει σταθερά στον αέρα.

03-04-24 22:25

65' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Γυριστό σουτ του Αραούχο, μετά από απομάκρυνση του Αράο, ο Ντραγκόφσκι καταφέρνει να μπλοκάρει έχοντας τον Γκατσίνοβιτς από κοντά να παραμονεύει

03-04-24 22:18

63' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Γύρισμα από αριστερά, ο Γεντβάι έσωσε απομακρύνοντας σε κόρνερ προ του Πόνσε

03-04-24 22:20

03-04-24 22:16

57' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Πινέδα αντί Σιμάνσκι, Πόνσε αντί Γκαρσία, Αραούχο αντί Μάνταλου και Γκατσίνοβιτς αντί Τσούμπερ.

03-04-24 22:06

55' Ευκαιρία για ΠΑΟ: Γυριστό σουτ του Ιωαννίδη, μετά από πάσα του Ιωαννίδη, η μπάλα έφυγε για λίγο άουτ.

03-04-24 21:56

Έναρξη δευτέρου μέρους.

03-04-24 21:48

03-04-24 21:46

Λήξη πρώτου μέρους

03-04-24 21:45

45'+1' Κεφαλιά του Τσούμπερ άουτ.

03-04-24 21:41

45' Ευκαιρία για την ΑΕΚ:  Ο Σιμάνσκι άνοιξε στα δεξιά για τον Ελίασον που έβγαλε παράλληλη μπαλιά, αλλά ο Μάνταλος δεν κατάφερε την προβολή.

03-04-24 21:40

03-04-24 21:39

Στο έδαφος ο Ιωαννίδης μετά την εκτέλεση του φάουλ. Μπαίνει στο γήπεδο το ιατρικό τιμ του Παναθηναϊκού.

03-04-24 21:38

40' Εκτός περιοχής σουτ του Ρότα η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά.

03-04-24 21:35

03-04-24 21:34

34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ

Ο Ιωαννίδης πίεσε τον Μουκουντί, του έκλεψε τη μπάλα και έσκαψε τη μπάλα πάνω από τον Αθανασιάδη για το 2-1.

03-04-24 21:33

Προηγουμένως ο Αθανασιάδης απέκρουσε τετ α τετ τον Ιωαννίδη

03-04-24 21:31

32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ

Ο Μπακασέτας έπιασε σουτάρα εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Γιόνσον και καρφώθηκε στην αριστερή γωνία του Αθανασιάδη που έπεσε αργά

03-04-24 21:29

Πτώση Γέντβαϊ και Βέρμπιτς στην περιοχή της ΑΕΚ, "παίζετε" από τον Περέιρα.

03-04-24 21:26

27' Κίτρινη κάρτα στον Γιόνσον για μαρκάρισμα στον Μπερνάρ.

03-04-24 21:23

24' Ακυρώνεται γκολ του ΠΑΟ

Ύστερα από σέντρα του Αράο από δεξιά, ο Μπακασέτας σκόραρε με το κεφάλι. Το γκολ δεν μέτρησε καθώς ο Αράο ήταν οφσάιντ.

03-04-24 21:22

22' Φτάνει κοντά σε τελική με τον Ιωαννίδη ο Παναθηναϊκός, αλλά βάζει μεγάλο στοπ ο Μουκουντί.

03-04-24 21:19

03-04-24 21:12

19' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, η μπάλα αναπήδησε μπροστά στον Αθανασιάδη,ο οποίος μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

03-04-24 21:11

11' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκαρσία έβγαλε τον Τσούμπερ σε θέση βολής, ο Ελβετός έκανε μία προσποίηση και σούταρε, η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Αράο και έφυγε για λίγο άουτ.

03-04-24 21:07

10' Μεγάλη ευκαιρία για Παναθηναϊκό:

Ο Ιωαννίδης προσπέρασε τον Βίντα, πάτησε περιοχή έκανε το γύρισμα στον Μπερνάρ που πλάσαρε, αλλά ο Ρότα έβαλε στοπ πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή!

03-04-24 21:04

5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Γιόνσον γέμισε από τα αριστερά, ο Χουάνκαρ αδράνησε και έχασε από τον Ελίασον, που πίεσε και γύρισε στον Κροάτη ο οποίος σε κενή εστία έκανε το 0-1

03-04-24 21:01

4' Κεφαλιά του Μουκουντί ύστερα από κόρνερ, ο Γεντβάι διώχνει σε νέο κόρνερ.

Σουτ του Τσούμπερ άουτ.

03-04-24 20:52

Έναρξη αγώνα

03-04-24 20:51

Ο Kλαούντιο Περέιρα, ορίστηκε στο ντέρμπι Παναθηναϊκός-ΑΕΚ που θα γίνει την Τετάρτη για τα playoffs της Stoiximan Super League. Ο 37χρονος Πορτογάλος δεν έχει διευθύνει ποτέ αγώνα ελληνικής ομάδας, έγινε μόλις φέτος διεθνής (χωρίς να έχει σφυρίξει σε ευρωπαϊκή διοργάνωση ακόμη), ενώ φέτος έχει «σφυρίξει» σε 15 αγώνες του πορτογαλικού πρωταθλήματος, αλλά όχι σε κάποιο ντέρμπι. Βοηθοί του είναι οι συμπατριώτες του Πέδρο Ριμπέιρο και Τιάγκο Κόστα, ενώ στο VAR  είναι ο Φάμπιο Μέλο με βοηθό τον Κωνσταντίνο Ψαρρή. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος.

03-04-24 20:18

Για τον Παναθηναϊκό ο Μπαρτολομιέι Ντραγκόφσκι θα ξεκινήσει κάτω από την εστία και τετράδα στην άμυνα θα είναι οι Χουάνκαρ, Σαμέτ Ακαϊντίν, Τιν Γεντβάι και Γιάννης Κώτσιρας. Στο κέντρο θα αρχίσουν οι Γουίλιαν Αράο και Άνταμ Γκνέζντα Τσέριν, με τον Τάσο Μπακασέτα μπροστά τους. Στα φτερά της επίθεσης θα είναι οι Μπερνάρ Ντουάρτε και Μπένιαμιν Βέρμπιτς, ενώ στο "9" δεσπόζει ο Φώτης Ιωαννίδης.

03-04-24 20:17

Ο "χρυσός" σκόρερ του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, Ελίασον, ξεκινά βασικός για την ΑΕΚ αντί του Γκατσίνοβιτς, ενώ στην ενδεκάδα επιστρέφουν οι Μάνταλος και Τσούμπερ στη θέση των Πινέδα και Άμραμπατ. Κάτω από τα δοκάρια παραμένει ο Αθανασιάδης. Στην άμυνα παίρνουν θέση οι Ρότα, Βίντα, Μουκουντί και Χατζισαφί, από δεξιά προς αριστερά. Στον άξονα ξεκινούν οι Σιμάνσκι, Γιόνσον, με τους Ελίασον και Τσούμπερ στα άκρα και τον Μάνταλο να κινείται πίσω από τον Γκαρσία.