10-04-24 23:55

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας τις αναμετρήσεις! Καλό σας βράδυ!

Τέλος και στη Μαδρίτη! Ατλέτικο Μαδρίτης - Ντόρτμουντ 2-1!

10-04-24 23:53

90+6' Τεράστια ευκαιρία για τη Ντόρτμουντ με κεφαλιά του Μπραντ να σταματάει στο δοκάρι του Όμπλακ!

10-04-24 23:49

Τέλος στην αναμέτρηση στο Παρίσι! Παρί Σεν Ζερμέν - Μπαρτσελόνα 2-3!

10-04-24 23:40

10-04-24 23:39

81' Γκολ για τη Ντόρτμουντ που με τον Αλέ κάνει το 2-1 απέναντι στην Ατλέτικο

10-04-24 23:35

10-04-24 23:33

77' Γκολ για τη Μπαρτσελόνα που γυρνάει το παιχνίδι με τον Κριστιενσεν, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκουντογκάν, με κεφαλιά να κάνει το 2-3!

10-04-24 23:29

75' Νέο δοκάρι μετά από πλάσε του Ντεμπελέ για την Παρί!

70΄ Καλό σουτ του αμαρκάριστου Γιορέντε έξω από την περιοχή, διώχνει ο Σλότερμπεκ ενώ η μπάλα είχε κατεύθυνση προς τα δίχτυα

10-04-24 23:28

71' Σωτήριο τάκλιν του Αραούχο σε σουτ του Μπαρκολά που βρέθηκε απέναντι από τον Τερ Στέγκεν

10-04-24 23:21

10-04-24 23:18

62' Γκολ για την Μπαρτσελόνα με τον Ραφίνια να δέχεται την βαθιά μπαλιά του Πέδρι στην πλάτη της άμυνας στην Παρί και με τρομερό τελείωμα να κάνει το 2-2!

10-04-24 23:14

10-04-24 23:13

10-04-24 23:12

55' Δοκάρι για την Παρί μετά από σουτ του Μπαρκολά και απόκρουση του Τερ Στέγκεν!

10-04-24 23:11

52' Σουτ από τον Μολίνα θα αποκρούσει δύσκολα ο Κόμπελ

10-04-24 23:10

10-04-24 23:07

50' Γκολ για την Παρί που γυρίζει το ματς σε δύο λεπτά! Μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, ο Λι θα βρει τον Βιτίνια που με πλασέ στην κίνηση θα κάνει το 2-1!

10-04-24 23:03

48' Γκολ για την Παρί! Μετά από γύρισμα του Εμπαπέ και λάθος διώξιμο του Αραούχο ο Ντεμπελέ με φοβερό σουτ μέσα από την περιοχή θα κάνει το 1-1 κόντρα στη Μπαρτσελόνα!

10-04-24 23:02

46' Ξεκίνησαν τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων της βραδιάς!

10-04-24 22:49

10-04-24 22:48

Τέλος στα πρώτα ημίχρονα της βραδιάς! Ατλέτικο Μαδρίτης - Ντόρτμουντ 2-0 και Παρί Σεν Ζερμέν - Μπαρτσελόνα 0-1

10-04-24 22:45

10-04-24 22:38

44' Απίστευτη απόκρουση του Όμπλακ σε μακρινό σουτ από τον Νμετσά που κρατάει το 2-0 της Ατλέτικο Μαδρίτης

10-04-24 22:35

37' Γκολ για τη Μπαρτσελόνα! Μετά από γύρισμα του Γιαμάλ και λάθος απόκρουση του Ντοναρούμα, η μπάλα θα φτάσει στον Ραφίνια που με σουτ μέσα από την περιοχή θα κάνει το 0-1 στο Παρίσι!

10-04-24 22:33

32' Γκολ για την Ατλέτικο Μαδρίτης! Νέο λάθος στην άμυνα της Ντόρτμουντ μεταξύ Χούμές και Σλότενμπεργκ, με τον Γκριεζμάν να πασάρει στον Λίνο και το τελευταίο με σουτ μέσα από την περιοχή να κάνει το 2-0!

10-04-24 22:29

31' Κεφαλιά του Νμετσα μετά από κόρνερ της Ντόρτμουντ θα περάσει άουτ

10-04-24 22:24

10-04-24 22:23

23' Νέο σουτ του Ραφίνια θα αποκρούσει σε κόρνερ δύσκολα ο Ντοναρούμα

10-04-24 22:21

10-04-24 22:20

20' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα με τον Μέντες να διώχνει πάνω στη γραμμή κεφαλιά του Λεβαντόφσκι, ενώ στη συνέχεια σουτ του Γιαμάλ θα κοντράρει και θα περάσει κόρνερ!

10-04-24 22:18

19' Σουτ από τον Ραφίνια θα κοντράρει και θα περάσει κόρνερ

10-04-24 22:16

10-04-24 22:15

10-04-24 22:12

13' Aνάποδο ψαλίδι του Λίνο θα μπλοκάρει ο Κόμπελ

10-04-24 22:10

11' Σουτ του Ασένσιο εκτός περιοχής, εύκολα μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν

10-04-24 22:07

7΄ Κόμπελ! Απίθανη απόκρουση με το ένα χέρι στο εναέριο τακουνάκι του Βίτσελ

10-04-24 22:01

5' Γκολ για την Ατλέτικο Μαδρίτης! Μετά από λάθος του Μάατσεν ο Ντε Πόλ θα κλέψει την μπάλα και με σουτ θα νικήσει τον Κόμπελ κάνοντας το 1-0!

10-04-24 21:52

1' Σέντρα στις δύο αναμετρήσεις της βραδιάς!

10-04-24 21:51

Η ενδεκάδα της Ντόρτμουντ: Κόμπελ, Ράιερσον, Χούμελς, Σλότερμπεκ, Μάατσεν, Τσαν, Ζάμπιτσερ, Σάντσο, Ενμέτσα, Αντεγιέμι, Φίλκρουγκ

10-04-24 21:12

Η ενδεκάδα της Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Αθπιλικουέτα, Βίτσελ, Χιμένεθ, Μολίνα, Λίνο, Κόκε, Ντε Πολ, Γιορέντε, Γκριεζμάν, Μοράτα

Η ενδεκάδα της Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Κουντέ, Κουμπαρσί, Αραούχο, Κανσέλο, Ντε Γιονγκ, Γκιντογκάν, Ρομπέρτο, Γιαμάλ, Λεβαντόβσκι, Ραφίνια

10-04-24 21:11

10-04-24 20:42

Η ενδεκάδα της Παρί: Ντοναρούμα, Μέντες, Μαρκίνιος, Μπεράλδο, Ερναντέζ, Βιτίνια, Ρουίθ, Κανγκ-Ιν, Ασένσιο, Εμπαπέ, Ντεμπελέ

10-04-24 20:41

10-04-24 20:40

Να θυμίσουμε εδώ ότι στα δύο πρώτα παιχνίδια της φάσης των "8" του Champions League που έγιναν εχθές Ρεάλ Μαδρίτης και Μάντσεστερ Σίτι αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3, ενώ Άρσεναλ και Μπάγερν με 2-2.

10-04-24 20:39

Οι δύο αναμετρήσεις είναι προγραμματισμένες να ξεκινήσουν στις 22:00, σε Παρίσι και Μαδρίτη αντίστοιχα και θα μεταδοθούν από τα κανάλια της Cosmote, ενώ το παιχνίδι του Παρκ Ντε Πρενς θα το δείξει και το MEGA.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των πρώτων αναμετρήσεων μεταξύ της Παρί Σεν Ζερμέν - Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο Μαδρίτης - Ντόρτμουντ για τα προημιτελικά του φετινού Champions League.