ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

11-04-24 21:34

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

11-04-24 21:31

87' Μέσα οι Ελ Αραμπί, Κίνι, έξω οι Ελ Κααμπί, Μασούρας.

84' Μέσα και ο Μπονούτσι, έξω ο Μπεκάο για τη Φενέρ.

11-04-24 21:28

84' Μέσα και ο Ιμπόρα, έξω ο Τσικίνιο για τον Ολυμπιακό.

11-04-24 21:24

82' Αλλαγή για Ολυμπιακό: Έξω ο Γιόβετιτς μέσα ο Όρτα.

Κίτρινη στον Μασούρα.

11-04-24 21:23

Μέσα σε 6 λεπτά οι Τούρκοι έβαλαν δύο γκολ. Από ένα λάθος του Ρέτσου που έδωσε την ευκαιρία στη Φενέρ να μειώσει με πέναλτι και μετά μία ολιγωρία στην άμυνα έφερε το 3-2. Κρίμα.

11-04-24 21:22

Έξι από τα 16 γκολ της Φενέρ στο Conference έχουν μπει μετά το 61'.

75' Νέα κεφαλιά του προωθημένου Κάρμο, άουτ η μπάλα.

11-04-24 21:20

74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΦΕΝΕΡ

Φόρτωμα του Τάντιτς, ο Γιουκσέκ ακούμπησε όσο όσο για να φτάσει η μπάλα στον αμαρκάριστο Καχβετσί, ο οποίος εκτέλεσε εξ επαφής τον Τζολάκη για να μειώσει σε 3-2.

74'

11-04-24 21:19

72' Κεφαλιά του Κάρμο, μπλόκαρε ο Λιβάκοβιτς.

11-04-24 21:14

72' Ευκαιρία για Ολυμπιακό: Σέντρα του Τσικίνιο, ο Κααμπί πήγε να μπει στην πορεία της μπάλας, αλλά ο Μπεκάο έδιωξε σε κόρνερ.

68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΦΕΝΕΡ

Ο Τάντιτς είναι εύστοχος από τα 11 βήματα

11-04-24 21:13

11-04-24 21:11

67' Πέναλτι για τάκλιν του Ρέτσου στον Σαμουέλ δίνει ο Σέρερ. Κίτρινη στον Έλληνα στόπερ που χάνει τη ρεβάνς.

11-04-24 21:09

63' Ευκαιρία για Φενέρ: Κεφαλιά-πάσα του Τζέκο, νέα εξ επαφής κεφαλιά του Σιμάνσκι, ο Τζολάκης με εκπληκτική επέμβαση με το ένα χέρι διώχνει σε κόρνερ.

61' Κρούνιτς και Ζάιτς εκτός, μέσα οι Φρεντ και Γιουκσέκ μέσα.

11-04-24 21:05

61' Ευκαιρία για Φενέρ: Ο Σακουέλ βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Τζολάκης απέκρουσε.

11-04-24 20:58

57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ο Ολυμπιακός έκλεψε τη μπάλα με τον Έσε και έβγαλε γρήγορη αντεπίθεση, με τον Κααμπί να δίνει στον Τσικίνιο, ο οποίος με άπιαστο πλασέ νίκησε τον Λιβάκοβιτς.

11-04-24 20:57

11-04-24 20:56

51' Τεράστια ευκαιρία για Ολυμπιακό: Ύστερα από ασφυκτική πίεση των Πειραιωτών, οι οποίοι εκβίασαν το λάθος, ο Ελ Κααμπί βρέθηκε σε θέση τετ α τετ αλλά ο Λιβάκοβιτς απέκρουσε σε κόρνερ.

11-04-24 20:52

50' Κακή εκτέλεση φάουλ από τον Φορτούνη, η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά.

11-04-24 20:51

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

11-04-24 20:36

11-04-24 20:35

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

11-04-24 20:34

45+4' Ευκαιρία για Φενέρ: Σουτ του Κρούνιτς σωτήρια επέμβαση από Τζολάκη που άκουσε τους οπαδούς να φωνάζουν ρυθμικά το όνομά του για την απόκρουσή του.

11-04-24 20:30

45'+3' Ευκαιρία για Φενέρ: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καχβετζί, η μπάλα χάιδεψε την εξωτερική πλευρά των δικτύων από αριστερά. Αυτή ήταν η πιο σημαντική στιγμή για τους Τούρκους στο παιχνίδι.

11-04-24 20:29

45' Αλλαγή για Φενέρ: Καντίογλου αντί Τάντιτς

11-04-24 20:28

Με φορείο βγήκε εκτός ο Τάντις. Ο Καντίογλου ετοιμάζεται για να περάσει στη θέση του.

11-04-24 20:27

Ο Τάντις έχει πρόβλημα. Εν αναμονή τι θα γίνει. Γιατί υπάρχει διακοπή.

11-04-24 20:24

41' Μεγάλο λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού, ο Σιμάνσκι κερδίζει και αλλάζει για τον Τάντιτς, ο οποίος χάνει τον βηματισμό του και οι Πειραιώτες διώχνουν.

11-04-24 20:18

37' Ο Φορτούνης κλέβει σε πλεονεκτικό σημείο και σεντράρει, ο Λιβάκοβιτς μπλοκάρει όμως.

11-04-24 20:16

32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ο Φορτούνης έβγαλε μπαλιά τρύπα για τον Γιόβετιτς, ο οποίος παρότι ήταν από θέση διαγώνια και αριστερά, νίκησε τον Λιβάκοβιτς.

11-04-24 20:13

Στο έδαφος ο Καχβετσί, δείχνει να αντιμετωπίζει κάποιο θέμα. Μπονούτσι και Φρεντ έχουν σηκωθεί για ζέσταμα από πλευράς Φενέρ, όπως και ο Καντίογλου.

11-04-24 20:12

27' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Καρφωτή κεφαλιά του Κάρμο αποκρούει σε κόρνερ ο Λιβάκοβιτς εντυπωσιακά.

11-04-24 20:10

11-04-24 20:09

11-04-24 20:02

22' Κάρτα στον Καχβετσί για διαμαρτυρία.

11-04-24 19:59

16' Προϋποθέσεις ξανά για Ολυμπιακό, μετά από συνεργασία του Μασούρα με τον Γιόβετιτς, ο τελευταίος έφυγε στην πλάτη του Σογιουντσού αλλά ο Τούρκος στόπερ του έβαλε κόντρα και ο Λιβάκοβιτς μπλοκάρει.

11-04-24 19:58

11-04-24 19:55

Ωραίο στατιστικό. Σε όποιο ματς προηγήθηκε ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη νίκησε στο τέλος.

11-04-24 19:51

8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Η πίεση του Μασούρα στον Σογιουντσού απέφερε καρπούς, έκλεψε τη μπάλα, η οποία έφτασε στον Φορτούνη, ο οποίος σούρταρε εκτός περιοχής και νίκησε τον Λιβάκοβιτς για το 1-0.

11-04-24 19:49

5' Συρτό σουτ του Τζέκο, ο Τζολάκης μπλοκάρει εύκολα.

11-04-24 19:45

4' Ευκαιρία για Φενέρ: Σουτ εκτός περιοχής του Τζέκο, ο Κάρμο αποκρούει σε κόρνερ.

Σέντρα στο ματς

11-04-24 18:40

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ορτέγκα - Έσε, Τσικίνιο - Μασούρας, Γιόβετιτς, Φορτούνης - Ελ Κααμπί.

Στον πάγκο των Πειραιωτών: Πασχαλάκης, Παπαδούδης, Όρτα, Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Καρβάλιο, Ρίτσαρντς, Ντόη

Φενέρμπαχτσε (Ισμαΐλ Καρτάλ): Λιβάκοβιτς – Οσάγι-Σάμουελ, Σογιουντσού, Μπεσάο, Ουστερβέλντε – Ζάιτς, Κρούνιτς, Σιμάνσκι – Καχβετσί, Τάντιτς, Τζέκο

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ντεμίρ, Εγριμπαγιάτ, Γικσέκ, Καντίογλου, Κεντ, Μπονούτσι, Μπατσουαγί, Φρεντ, Ντουρσούν, Καραγιαζί, Φεντάι, Ακτσιτσέκ

Συγκεκριμένα, κάτω από την εστία αρχίζει ο Τζολάκης ενώ τετράδα στην άμυνα θα είναι οι Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο και Ορτέγκα από τα δεξιά προς τα αριστερά. Έσε και Τσικίνιο δεσπόζουν στη μεσαία γραμμή των ερυθρόλευκων, με την τριάδα μπροστά τους να αποτελείται από τους Φορτούνη, Γιόβετιτς και Μασούρα με μοναδικό προωθημένο τον Αγιούμπ Ελ Κααμπί!

11-04-24 18:39

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Φενέρμπαχτσε (19:45) στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" και ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ αποφάσισε να ξεκινήσει με επιθετικό σχήμα στον αγώνα.