14-04-24 22:18

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

14-04-24 22:13

88' Πρόβλημα με Ρότα που τραυματίστηκε και μεταφέρθηκε εκτός γηπέδου υποβασταζόμενος, δείχνοντας να πονά.

14-04-24 22:11

84΄ Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Φερνάντες αντί του Πόνσε

14-04-24 22:06

79' Κόρνερ για τον Άρη, βγήκε με κυριαρχικό τρόπο και καθάρισε ο Αθανασιάδης που χειροκροτήθηκε

14-04-24 22:03

77' Αλλαγές για την ΑΕΚ: Έξω Πινέδα, μέσα ο Μάνταλος, ο Άμραμπατ στη θέση του Ελίασον.

14-04-24 22:01

73' Κίτρινη στον Φατόρε για κράτημα στον Ελίασον.

14-04-24 21:59

71' Είδε τον Αραούχο ο Λιούμπισιτς, αλλά ο Μανού Γκαρθία μπήκε έγκαιρα στη φάση και κέρδισε το φάουλ.

14-04-24 21:53

68' Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ: Στις θέσεις των Τσούμπερ και Γκατσίνοβιτς, οι Αραούχο και Λιούμπισιτς.

14-04-24 21:51

63' Αλλαγές για τον Άρη: Στη θέση του Φετφατζίδη ο Μανού Γκαρθία και σε εκείνη του Σαβέριο ο Μορόν.

14-04-24 21:48

60' Κίτρινη στον Γκατσίνοβιτς για πάτημα στον Νταρίντα.

14-04-24 21:46

59' Μακρινό σουτ του Ελίασον η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κουέστα

57' Σουτ του Τσούμπερ απέκρουσε ο Κουέστα

57' Μπήκε στην περιοχή ο Πινέδα και προσπάθησε να τους περάσει όλους, κόπηκε όμως την τελευταία στιγμή.

14-04-24 21:45

54' Γύρισμα του Ρότα στην περιοχή, έκοψε ο Βερστράτε.

14-04-24 21:35

50' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Ελίασον είδε τον Πόνσε, το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Κουέστα.

Δύο αλλαγές για τον Άρη: Εκτός οι Μοντόγια και Ζουλ, τις θέσεις τους παίρνουν οι Φατόρε και Νταρίντα.

14-04-24 21:16

Έναρξη δευτέρου μέρους

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

14-04-24 21:15

45' Γύρισμα του Ελίασον, ο Πόνσε εκτέλεσε, αλλά σωτήρια έβαλε το πόδι του ο Ρόουζ και έδιωξε.

44' Εκτέλεσε το κόρνερ ο Ελίασον, απομάκρυνε ο Ανσαριφάρντ.

14-04-24 21:14

42' Σουτ του Τσούμπερ έξω από την περιοχή, πέρασε ψηλά άουτ.

14-04-24 21:08

14-04-24 21:04

37' Σουτ του Κάλενς, δεν απειλεί τον Κουέστα.

Προηγουμένως υπήρξαν φωνές για πέναλτι, σε μαρκάρισμα του Μοντόγια στον Ελίασον, αλλά και ένα μαρκάρισμα του Ρόουζ στον Πινέδα.

14-04-24 21:02

34' Κίτρινη στον Κάλενς

14-04-24 20:59

30' Σουτ του Χατζισαφί, η επιλογή του ήταν κακή και έφυγε άουτ.

14-04-24 20:52

28' Πάτησε περιοχή και σούταρε ο Φετφατζίδης, ο Ρότα έβαλε την κόντρα, αλλά δευτερόλεπτα αργότερα σηκώθηκε το σημαιάκι για οφσάιντ.

14-04-24 20:49

22' Σέντρα του Χατζισαφί για τον Πόνσε, που τσίμπησε τη μπάλα στην έξοδο του Κουέστα, ο οποίος μπλόκαρε με υπερένταση.

14-04-24 20:48

Κίτρινη κάρτα για το κράτημα πάνω στον Ρότα.

14-04-24 20:46

14-04-24 20:44

16' Ευκαιρία για τον Άρη: Σουτ του Σαβέριο εκτός περιοχής, ο Αθανασιάδης έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε με τα ακροδάχτυλα.

14-04-24 20:43

14' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Εκτέλεση φάουλ από τον Ελίασον, η άμυνα του Άρη δεν μπόρεσε να απομακρύνει και ο Πόνσε  με προβολή με τον μηρό πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του, αλλά και το δικό του.

14-04-24 20:39

11' Σουτ του Παναγιδή από μακριά, μπλόκαρε με ευκολία ο Αθανασιάδης.

14-04-24 20:36

9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Χατζισαφί και Γιόνσον συνεργάστηκαν από αριστερά, ο Ιρανός σέντραρε με τον Πόνσε να βάζει την προβολή για το 1-0.

14-04-24 20:30

4' Εκτέλεση φάουλ από Γκατσίνοβιτς, ο Βίντα πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει άουτ.

14-04-24 20:29

Σέντρα στο ματς

14-04-24 20:27

Οι ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

14-04-24 20:14

Ωραίο κορεό στο γήπεδο, όπου φαίνονται μορφές της ομάδας, από τον Σπανούδη μέχρι τον Μελισσανίδη.

14-04-24 20:12

Στο VAR θα είναι ο Ολλανδός Έργουϊν Μπλανκ.

14-04-24 20:00

Διαιτητές: Ευάγγελος Μανούχος, Ανδρέας Μεϊντάνας, Ανδρέας Φωτόπουλος

4ος Διαιτητής: Χρήστος Βεργέτης

Κάτω από τα δοκάρια θα βρίσκεται ο Αθανασιάδης. Στην τετράδα της άμυνας θα παίξουν οι Ρότα, Βίντα, Κάλενς και Χατζισαφί. Στον άξονα βρίσκονται οι Γιόνσον, Πινέδα με τους Ελίασον και Τσούμπερ να είναι στις πτέρυγες και τον Γκατσίνοβιτς να κινείται πίσω από τον φορ που είναι ο Πόνσε.