ΑΕΚ

21-04-24 21:32

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

21-04-24 21:30

93' Ο Δεληζήσης αντί του Ροζ, για να κάνει την τελευταία του συμμετοχή με τη φανέλα του Άρη. Αποθεώνεται από το κοινό.

21-04-24 21:27

Ο Βεργέτης παίρνει πίσω την απόφαση και δίνει φάουλ του Αραούχο στον Τζούρασεκ.

21-04-24 21:26

88' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Ροζ πάει με τις τάπες πάνω στον αστράγαλο του Αραούχο και σωστά ο Βεργέτης δείχνει την άσπρη βούλα.

21-04-24 21:23

87' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Γαλανόπουλος αντί του Άμραμπατ.

21-04-24 21:21

84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ύστερα από λάθος απομάκρυνση του Ροζ, ο Άμραμπατ έπιασε σουτάρα με το αριστερό κεραυνοβολώντας τον Χουτεσιώτη

21-04-24 21:20

83' Αλλαγές για την ΑΕΚ: Φερνάντες και Λιούμπισιτς αντί των Σιντιμπέ και Τσούμπερ

21-04-24 21:19

82' Κίτρινη στον Ανσαριφάρντ για επικίνδυνο τάκλιν στον Άμραμπατ

21-04-24 21:18

Δέκα αποκρούσεις στο ματς ο Χουτεσιώτης.

21-04-24 21:17

79' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Κεφαλιά Βίντα, η μπάλα για εκατοστά πάνω από τα δοκάρια.

21-04-24 21:16

78' Ωραίο σουτ του Αραούχο, ο Χουτεσιώτης έπεσε και απομάκρυνε

21-04-24 21:14

77' Αλλαγές για τον Άρη. Ζουλ αντί Νταρίντα και Ανσαριφάρντ αντί Μορόν.

21-04-24 21:13

75' Κίτρινη στον Άμραμπατ.

21-04-24 21:11

75' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σέντρα του Άμραμπατ, κεφαλιά του Αραούχο άουτ

21-04-24 21:10

73' Μονοκόμματο μακρινό σουτ του Χατζισαφί, άουτ.

21-04-24 21:04

71' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Αραούχο αντί Σιμάνσκι και Πινέδα αντί Ελίασον.

21-04-24 21:01

66' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Τσούμπερ έβγαλε για τον Ελίασον, ξανά αποκρούει ο Χουτεσιώτης.

21-04-24 21:00

63' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Τετ α τετ Τσούμπερ με Χουτεσιώτη, τον νικάει ο τερματοφύλακας του Άρη

21-04-24 20:59

62' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σουτ του Τσούμπερ μέσα στην περιοχή, η μπάλα άουτ.

21-04-24 20:56

61' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Βολίδα Άμραμπατ, ο Χουτεσιώτης αποκρούει με το αριστερό χέρι.

21-04-24 20:55

56' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Άμραμπατ πάτησε περιοχή από δεξιά, ύψωσε ωραία στο δεύτερο δοκάρι, με τον Σιμάνσκι να πιάνει ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και τον Χουτεσιώτη να πραγματοποιεί τρομερή επέμβαση.

21-04-24 20:49

54' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ έσπασε ωραία στον Πόνσε, ο οποίος έπιασε ακόμα ένα διαγώνιο τελείωμα, με την μπάλα αυτή τη φορά να βρίσκει την εξωτερική πλευρά των διχτυών.

Το γκολ εξετάστηκε και μετράει κανονικά.

21-04-24 20:45

49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Ελίασον έβγαλε για τον Πόνσε που πλάσαρε εντός περιοχής, ο Χουτεσιώτης βρήκε τη μπάλα, ο Σιντιμπέ όμως είχε ακολουθήσει και πλάσαρε εύστοχα για το 1-1.

21-04-24 20:43

47' Σουτ του Χατζισαφί κοντράρει στον Φατόρε.

21-04-24 20:17

45'+1 Σέντρα του Ελίασον από δεξιά, ο Χουτεσιώτης βγαίνει και μαζεύει, κερδίζοντας και φάουλ.

21-04-24 20:11

44' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Άμραμπατ ξεχάστηκε, ο Ελίασον τον έβγαλε ολομόναχο, ο Μαροκινός άργησε, κατάφερε όμως να ξεμαρκαριστεί και να σουτάρει, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ

Είναι γκολ.

Η φάση τσεκάρεται στο VAR μήπως έχει περάσει τη γραμμή.

21-04-24 20:08

36' Ευκαιρία για τον Άρη: Ο Μορόν σούταρε, ο Αθανασιάδης εκτινάχθηκε πάνω στη γραμμή

21-04-24 20:06

Κίτρινη στον Σιμάνσκι για φάουλ στο Ντάριντα

21-04-24 20:03

32' Επικίνδυνση στιγμή για την ΑΕΚ μετά από συνεργασία των Άμραμπατ, Τσούμπερ και Ελίασον. Έπεσε ο Χουτεσιώτης, η μπάλα κόντραρε στον Ελίασον και έφυγε άουτ.

31' Σουτ του Σιντιμπέ άουτ.

21-04-24 20:02

30' Και άλλη απειλή για την ΑΕΚ μετά από γύρισμα του Χατζισαφί και σουτ του Τσούμπερ άουτ.

21-04-24 19:56

28' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Πολύ ωραία συνεργασία ανάμεσα σε Τσούμπερ και Ελίασον, με τον Ελβετό άσο να πατά περιοχή -ύστερα από το εξαιρετικό πέρασμα του Σουηδού- και να εκτελεί με δύναμη, βλέποντας τον Χουτεσιώτη να ξαθαρίζει σε δύο χρόνους.

21-04-24 19:55

22' Διπλή ευκαιρία για Άρη: Ο Μορόν σούταρε εκτός περιοχής, ο Αθανασιάδης έπεσε στα δεξιά και απέκρουσε, ενώ στη συνέχεια ήταν τυχερός, γιατί ο Μανού Γκαρθία επανέκτησε αλλά το σουτ του έφυγε για λίγο άουτ.

21-04-24 19:51

18' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σουτ του Πόνσε με το αριστερό εντός περιοχής, η μπάλα έφυγε ψηλά.

21-04-24 19:41

17' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σουτ εκτός περιοχής του Ελίασον, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Χουτεσιώτη.

21-04-24 19:39

8' Κεφαλιά του Βίντα πάνω στον Χουτεσιώτη.

21-04-24 19:37

6' Κίτρινη στον Φατόρε για φάουλ στον Άμραμπατ

21-04-24 19:35

4' Ευκαιρία για Άρη: Σουτ του Ζαμόρα, αποκρούει σωτήρια ο Αθανασιάδης

21-04-24 19:33

2' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Πόνσε είδε την κίνηση του Ελίασον που πλάσαρε από διαγώνια αριστερά μέσα στην περιοχή με τον Χουτεσιώτη να σώζει.

21-04-24 19:30

Σέντρα στο ματς

Λίγος ο κόσμος σήμερα στο Κλεάνθης Βικελίδης.

21-04-24 19:28

Οι ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

21-04-24 19:27

Ωραίο πλάνο από Μη Επανδρωμένο Αεροσκάφος πάνω από το Βικελίδης

21-04-24 18:55

Με πολλούς πρωτοκλασσάτους αλλά και στοχευμένες αλλαγές παρατάσσει ο Άκης Μάντζιος τον ΑΡΗ κόντρα στην ΑΕΚ, συν το πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον Χουλιάν Κουέστα.

Ο Χουτεσιώτης θα πάρει τη θέση του κάτω από τα δοκάρια. Ο Φατόρε αντί του Οντουμπάζιο στα δεξιά, με τον Μοντόγια στα αριστερά και τους Ρόουζ-Μπράμπες στα στόπερ. Ολικό “λίφτνγκ” στο κέντρο με τους Βερστράτε, Νταρίντα και Γκαρθία. Στα εξτρέμ επιστρέφει ο Σαμόρα και πλαισιώνει τον Παναγίδη. Στην κορυφή της επίθεσης ο Μορόν αντί του Ανσαριφάρντ.

Η ενδεκάδα ξεκινά από τον Αθανασιάδη, με τον Σιντιμπέ αντί του Ρότα στο δεξί άκρο της άμυνας, τους Βίντα-Κάλενς στα στόπερ και τον Χατζισαφί αριστερό μπακ. Στη μεσαία γραμμή επέστρεψε ο Σιμάνσκι, με τον Ελίασον στα αριστερά του, τον Άμραμπατ στα δεξιά και τον Γιόνσον στην κορυφή του ρόμβου με τους Πόνσε-Τσούμπερ στην επίθεση.

21-04-24 17:57

Νοκ άουτ από το ματς με την ΑΕΚ τέθηκε ο Ισπανός πορτιέρε του Άρη, Χουλιάν Κουέστα. Ο τερματοφύλακας των «κίτρινων» ανέβασε πυρετό με εμετούς και διάρροια χθες το βράδυ στο ξενοδοχείο, όπου είχε καταλύσει η αποστολή των κιτρινόμαυρων. Ακολούθησε φαρμακευτική αγωγή άμεσα προκειμένου να γίνει καλύτερα, όμως από το πρωί έχει τα ίδια συμπτώματα, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από την αποστολή και να επιστρέψει σπίτι του. Τη θέση του Κουέστα στην αποστολή πήρε ο νεαρός Κώστας Κυριαζής. Ενώ βασικός θα είναι ο Λευτέρης Χουτεσιώτης.

21-04-24 16:49

Στην ΑΕΚ ο Αλμέιδα μπορεί να μην ανακοίνωσε αποστολή, ωστόσο σίγουρα έξω είναι οι τραυματίες Λ. Γκαρσία (Ε), Στάνκοβιτς (Τ), Μουκουντί (Α). Ξεπέρασε μικροτραυματισμό ο Άμραμπατ (ΜΕ) και είναι διαθέσιμος. Εξέτισε τιμωρία ο Σιμάνσκι (Μ) και γυρίζει βασικός. Εθεάθη στο αεροδρόμιο, άρα μπήκε ξανά στην προεπιλογή, ο Φαν Βέερτ (Ε).

21-04-24 16:48

Για τον Άρη σημαντική είναι η επιστροφή, από τραυματισμό, του Φαμπιάνο (Α). Από την άλλη, τεράστια έκπληξη είναι η παρουσία του Κάρλσον (ΜΕ) στην προεπιλογή για 1η φορά μέσα στο 2024... Παραμένει με ίωση ο Σουλεϊμάνοφ (ΜΕ), ο οποίος δεν αγωνίστηκε ούτε στο προηγούμενο. Τραυματίας είναι ο Φεράρι (Α), με τον Βέλεθ (ΜΑ) να στέκεται άτυχος και να χτυπάει στη Νέα Φιλαδέλφεια, ενώ, μόλις, είχε επιστρέψει από τραυματισμό. Για λόγους τακτικής έμειναν έξω οι Ντουκουρέ (Μ) και Πάρντο (Μ).