Facebook Pixel «Διπλό» στο… 90φευγα!
Life
| 2011-03-07 21:20:00

«Διπλό» στο… 90φευγα!

Στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας στη Β΄ Εθνική «σκαρφάλωσαν» τα Τρίκαλα, που νίκησαν 2-1 εκτός έδρας τον Εθνικό, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 25η αγωνιστική.

Οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν με τον Ενόκ στο 34΄ με γκολ από απευθείας κόρνερ, οι Πειραιώτες όμως, οι οποίοι τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κοκκίνη στο 71΄, ισοφάρισαν προσωρινά με τον Σύρο στο 53΄.

Ωστόσο, τα Τρίκαλα πήραν τη νίκη με το γκολ του Ουέλινγκτον στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Εθνικός: Σωτηρίου, Γκράιμς, Κοκκίνης, Σύρος, Παγώνης, Κορακάκης, Σιλιγαρδάκης, Βασιλόγιαννης (55' Καρλόπουλος), Ουατάρα, Φαρινόλα (91' Τσεμπερίδης), Φοφανά (74' Ψιάνος)

Τρίκαλα: Πουρής, Μπριλάκης, Χρήστου, Μπουκουβάλας, Μπακομήτρος, Σαρακατσάνος, Ουέλιγκτον, Ριζογιάννης (65' Ιακωβάκης), Στεπάνοβιτς (86' Τελκίνσκι), Ένοκ, Κοντογουλίδης (94' Σαββίδης)

Κίτρινες: 14' Κορακάκης, 51' Σιλιγαρδάκης, 68' Φαρινόλα, 86' Σύρος - 25' Ουέλιγκτον

Κόκκινες: 72' Κοκκίνης