Facebook Pixel Βλέπει...«βυσσινί» και αφηνιάζει
Life
| 2011-04-03 17:37:00

Βλέπει...«βυσσινί» και αφηνιάζει

Ο Στέφανος Αθανασιάδης απέναντι στην ομάδα του κάμπου έχει τη καλύτερη επίδοση του, στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Έχοντας αντιμετωπίσει τρεις φορές την ΑΕΛ, βρήκε δίχτυα τρεις φορές, δύο γκολ στο Αλκαζάρ και μια στο «AEL FC ARENA». Στα 18 του, έκανε το ντεμπούτο του στην Τούμπα και στη Σούπερ Λίγκα, ως αλλαγή σε παιχνίδι με την ΑΕΛ (σεζόν 2006-07, ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-3), χωρίς ωστόσο να καταφέρει σημειώσει κάποιο τέρμα. Τα πρώτα του γκολ στη Σούπερ Λίγκα τα πέτυχε στο Αλκαζάρ, στην τελευταία αγωνιστική της σεζόν 2007-08 ΑΕΛ-ΠΑΟΚ (4-3).

Την τρέχουσα σεζόν 2010-2011 ο Αθανασιάδης μετρούσε μόνο 18 λεπτά συμμετοχής στο πρωτάθλημα, περνάει αλλαγή 20 λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα ΑΕΛ-ΠΑΟΚ (1-2) στην πρεμιέρα του «AEL FC ARENA», στην πρώτη επαφή με την μπάλα στο 72ο λεπτό σκόραρε και έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

ΠΗΓΗ: aelole.blogspot.com