Facebook Pixel Την… Καβάλησε ενόψει πλέι οφ
Life
| 2011-04-20 19:26:00

Την… Καβάλησε ενόψει πλέι οφ

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε στην Καβάλα την ομώνυμη ομάδα με 68-73 και την περιμένει στα πλέι οφ, όπου οι δυο τους θα διεκδικήσουν μια θέση στα ημιτελικά.

Σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από την αστοχία των δυο ομάδων η Καβάλα απέκτησε ισχνό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο και… πάτησε γκάζι στο δεύτερο ολοκληρώνοντας το ημίχρονο προηγούμενη με οχτώ πόντους (44-36). Βέβαια, ο ΠΑΟΚ έκανε την ανατροπή στη δεύτερη περίοδο, αφού βρέθηκε να χάνει με 13 πόντους διαφορά (47-24 στο 27’) και κατάφερε να μειώσει στον πόντο στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (52-51).

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο «Δικέφαλος» του Βορρά πήρε τα ηνία και με πρωταγωνιστή τον Μάρσαλ έφτασε στη νίκη. Έτσι, οι δυο ομάδες ανανέωσαν το ραντεβού τους για τα πλέι οφ, όπου θα διεκδικήσουν το ένα από τα τέσσερα εισιτήρια για τα ημιτελικά.

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 44-36, 52-51, 68-73

Καβάλα (Πρίφτης): Μάκιντος 6, Παλάσιο 13, Κοστόφ, Στεφανίδης 6, Σίμονς 13, Γεωργάκης 4, Τζόροβιτς 9, Καραποστόλου 4 (1), Αγγελόπουλος 13 (1).

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Μάρσαλ 27 (2), Κρίστμας 8 (2), Αράπης, Αποστολίδης, Δέδας 8 (2), Ντοζιέ 9, Στίγγερς 14 (2), Μπουλιάν 5, Καγιέ 2.

ΠΗΓΗ: gazzetta.gr