Life
| 2011-01-05 21:12:00

Αστέρες ΠΑΣ και Πανθρακικός

Δύσκολες νίκες πέτυχαν ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Πανθρακικός κόντρα σε Εθνικό Αστέρα και Αγροτικό Αστέρα αντίστοιχα.

Η ομάδα των Ιωαννίνων μπήκε με το δεξί στο 2011 επικρατώντας 1-0 εκτός έδρας του συλλόγου της Καισαριανής, χάρη στο τέρμα που πέτυχε ο Μπακαγιόκο στο 37’. Έτσι ο «Άγιαξ» της Ηπείρου διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της Football League.

Μεγάλο ματς πραγματοποιήθηκε στην Κομοτηνή, όπου ο Ρομπέρ κατάφερε να λυτρώσει τον Πανθρακικό στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων χαρίζοντας τη νίκη με 3-2 στην ομάδα του. Οι ακρίτες προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με σκόρερ τον Σουλτανίδη (18’, 43’), ο Αγροτικός Αστέρας όμως μείωσε στο ξεκίνημα της επανάληψης με τον Σαπάνη, ενώ ο ίδιο παίκτης ισοφάρισε σε 2-2 στο 83’. Ωστόσο, δεν έμελλε για τους «σταχυοφόρους» να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας.