Facebook Pixel Το απόλυτο η Εθνική Νέων
Life
| 2011-05-25 14:41:00

Το απόλυτο η Εθνική Νέων

Με γκολ του Μαυρία στο 49΄, η Εθνική Νέων νίκησε 1-0 τη Λευκορωσία και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση (me 3X3) για τα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2011.

Σε έναν αδιάφορο βαθμολογικά αγώνα, καθώς η Ελλάδα είχε εξασφαλίζει τη συμμετοχή της στα τελικά, οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, με την ελληνική να έχει τις καλύτερες ευκαιρίες για να σημειώσει περισσότερα γκολ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι κάθε ομάδα έχασε από ένα πέναλτι: Στο 36΄ ο Μπουλόιτσικ και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ποτουρίδης.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης παρατήρησε με κίτρινη κάρτα τους Σκόνδρα, Φορτούνη, Ιγκνάτοβιτς, Σελιάβα και Κοβαλέφσκι.

ΕΛΛΑΔΑ: Καλδέλης, Σκόνδρας (57΄Μπούζας), Σταφυλίδης (73΄ Σταμογιάννος), Ποτουρίδης, Μαυρίας, Κοτσαρίδης, Φορτούνης, Καρέλης (90΄ Ρουγκάλας), Μαρινάκης, Κατίδης, Κολοβός

ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ: Ιγκνάτοβιτς, Μπόμπελ (83΄ Γιάκνο), Κρουκ, Γκλέμπκο, Μπίκοφ, Σελιάβα, Μπουλόιτσικ (70΄ Γιέβλας), Τσιβίλκο, Κοβαλέφσκι, Σίνεβιτς (75΄ Κοζανόφσκι), Σίτσκοφ