Facebook Pixel Πρώτοι οι νέοι στην…αγγαρεία (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-06-04 23:17:00

Πρώτοι οι νέοι στην…αγγαρεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Με εμφάνιση αλά… Εθνική, η Ελλάδα με δύο γκολ του «Φέτφα» και ένα του Κ.Παπαδόπουλου νίκησε 3-1 τη Μάλτα και βρέθηκε στην κορυφή του 6ου ομίλου.

Η Εθνική μπήκε ορεξάτα στο «Καραϊσκάκη» και στον πρώτο καλό συνδυασμό των παικτών του Σάντος στο 8` ο «Φέτφα» έκανε το 1-0. Ο μικρός του Ολυμπιακού με τον Νίνη ήταν πολύ καλοί, αλλά ένας άλλος μικρός έκανε το 2-0!

Στο 26` ο «Κάρα» βρήκε τον Κυριάκο Παπαδόπουλο στο δεύτερο δοκάρι και αυτός με κεφαλιά έκανε το 2-0. Ντεμπούτο με γκολ για τον άσο της Σάλκε!

Οι Μαλτέζοι προειδοποίησαν στο 44` με τον Μιφσούντ μετά από τη λάθος αντίδραση του Κωνσταντόπουλου, αλλά στο δεύτερο μέρος μπήκαν και πάλι στο… κόλπο.

Στο 52` λοιπόν με τον Μιφσούντ πανηγύρισαν το πρώτο γκολ επί ελληνικού εδάφους (λάθος Μόρα και Κωνσταντόπουλου…) και η «υπνωτισμένη» ελληνική ομάδα καρδιοχτύπησε στο 61` από το δοκάρι του Σκέμπρι!

Ο κόσμος ξύπνησε, άρχισε τα… σφυρίγματα και μάλλον ξύπνησαν και οι παίκτες, καθώς στο 63` πάλι ο «Φέτφα» έγραψε σε κενή εστία το 3-1, τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς.

Μ` αυτά και μ` αυτά, ενώ πήραν χρόνο συμμετοχής και οι Χριστοδουλόπουλος και Καφές, η Εθνική με μια «συμπαθητική» εμφάνιση στο πρώτο μέρος και ένα 15λεπτο… ύπνου στο δεύτερο, πήρε τη νίκη που την έφερε στην 1η θέση του ομίλου.

Επόμενο και πλέον κρίσιμο ματς για την Εθνική είναι εκτός έδρας με το Ισραήλ στις 2/9 και ακολουθεί με τη Λετονία επίσης εκτός.

90+3` Λήξη του αγώνα

90` Ο Μήτρογλου στη θέση του Σαλπιγγίδη

81` Ο Φαΐλα στη θέση του Μπατζάντα

80` Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Νίνη

70` O Kαφές στη θέση του Καραγκούνη

63` O "Σάλπι" γύρισε την μπάλα από δεξιά, ο Χογκ έδιωξε και ο Φετφατζίδης σε κενή εστία πλάσαρε για το 3-1

60` Αριστερό σουτ του Σκέμπρι στο κάθετο δοκάρι!

59` Ο Κοέν στη θέση του Μπογκντάνοβιτς

54` Μετά από κόντρες στην κάθετη του Μπάτζαντα, η μπάλα βγήκε στον Μιφσούντ που νίκησε στο τετ-α-τετ τον Κωνσταντόπουλο και μείωσε σε 2-1

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

45+1` Λήξη του πρώτου μέρους

45` Ο Νίνης κοντρόλαρε στην περιοχή, πήρε την κόντρα και σούταρε, αλλά η μπάλα πήγε άουτ

44` Γκολ για τη Μάλτα από τον Μιφσούντ, σωστά και αυτό δεν μέτρησε

30` "Φαρμακερό" φάουλ του Καραγκούνη από αριστερά, η μπάλα πέρασε από τον Χογκ, αλλά ο Τοροσίδης δεν μπόρεσε να τη σπρώξει στα δίχτυα

26` Φάουλ του Καραγκούνη από δεξιά, ο Κυριάκος Παπαδόπουλος πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά έκανε το 2-0!

25` Δεν μέτρησε-ορθά- ως οφσάιντ το γκολ του Σαλπιγγίδη, καθώς ο φορ του ΠΑΟΚ ήταν σε αντικανονική θέση, από τη σέντρα του Τοροσίδη

22` Πρώτο σουτ των Μαλτέζων υπό καλές προϋποθέσεις από το ύψος της περιοχής από τον Μιφσούντ, η μπάλα ψηλά άουτ

15` Κίτρινη κάρτα στον Κυριάκο Παπαδόπουλο

13` O "Φέτφα" έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή, ελίχθηκε και σούταρε, με τον Χογκ να αποκρούει δύσκολα

8` Παράλληλο γύρισμα του Κατσουράνη από δεξιά στο ύψος του πέναλτι, ο Φετφατζίδης με συρτό πλασέ έκανε το 1-0 από το ύψος του πέναλτι! 1-0

6` Σέντρα του Τοροσίδη από δεξιά με φάλτσο, ο Σαλπιγγίδης πετάχτηκε με προβολή, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

2` Σουτ του Νίνη από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα άουτ από το κάθετο δοκάρι