Facebook Pixel Πάει να τους… τρελάνει!
Life
| 2011-01-24 22:16:00

Πάει να τους… τρελάνει!

Την δεύτερη θέση που οδηγεί σε απευθείας άνοδο κυνηγάει πλέον με αξιώσεις ο Διαγόρας, ο οποίος επικράτησε με 2-0 του Θρασύβουλου στην Φυλή και πλησίασε στο -3 από τον δεύτερο Παναιτωλικό.

Το παιχνίδι διεξήχθη σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο εξαιτίας της βροχής που είχε προηγηθεί, ωστόσο οι δυο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο.

Στο πρώτο ημίχρονο, τόσο οι γηπεδούχοι όσο και οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν αρκετές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, αλλά γκολ δεν είχαμε. Στην επανάληψη όμως τα πράγματα… βελτιώθηκαν.

Μόλις στο 47’ ο Γεωργίου εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας του Θρασύβουλου και άνοιξε το σκορ, ενώ στο 54’ από σουτ και πάλι του Γεωργίου και κόντρες στην περιοχή, η μπάλα κατέληξε στον Αγκιρίμπα και από το πλασέ του στα δίχτυα για το 2-0.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Κωστάκης, Κολοτούρος, Παπαζούδης (45' λ. τραυματισμού Βασιλείου), Μουστόγιαννης, Φρίμπονγκ, Κατσίκης, Τσούτσουρας, Βαλεριάνος, Λανγκλέ (61’ Κακαράς), Παληγεώργος (57' Τσιλιγκίρης), Ζαχαρόπουλος.

β ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Ταμπάσης, Σαλαμαστράκης, Ρέγες (85' Καρπαθάκης), Σπάρταλης, Φράγκος (81' Γκούτμαν), Γεωργίου, Προβατίδης, Αγκιρίμπα, Πλάτανος, Χριστοφιλέας, Πουλόπουλος

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΟΦΗ 2-1
(33' Ντοριβάλ, 70' Αθανασιάδης - 23' Αγρίτης)

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Παναιτωλικός - Αγροτικός Αστέρας 4-0
(8’ Γκούρμα, 68’ Καούνος, 83’ Θεοδωρίδης, 90’ Μπελεβώνης)

Λεβαδειακός - Τρίκαλα 3-1
(1’ Ζουρούδης, 20’ Πόποβιτς, 54’ Λισγάρας - 43’ Ενόκ)

Πιερικός - Ηλιούπολη 2-1
(70’, 90’ Γιαζιτζόγλου - 83’ Βάρα)

ΠΑΣ Γιάννινα - Εθνικός 3-1
(7’ Τζάνης, 66’, 89’ Σιαλμάς - 39’ Ψιάνος)

Βέροια - Πανθρακικός 0-0

Δόξα Δράμας - Ιωνικός 5-1
(17’, 65’ Χατζηπαντελίδης, 33’ πέναλτι, 43’, 80’ Μαρκόφσκι - 85’ Χιονίδης)

ΔΕΥΤΕΡΑ 24/1

Εθνικός Αστέρας - Καλλιθέα 1-1
(3’ Διαμάντης - 87’ Ντακόλ)

Θρασύβουλος - Διαγόρας    0-                                  2-0-           0-2