Facebook Pixel Ντέρμπι με τα όλα του…
Life
| 2011-02-05 20:13:00

Ντέρμπι με τα όλα του…

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης κόντρα στον Άρη. Οι «ασπρόμαυροι» επικράτησαν 79-74 των «κιτρινόμαυρων» και τους προσπέρασαν στην κατάταξη της Α1.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο με τα δεκάλεπτα να ολοκληρώνονται με σκορ 15-15 στο πρώτο και 33-32 στο δεύτερο. Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ανακτήσει διαφορά ασφαλείας τελειώνοντας την τρίτη περίοδο στο +10. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως οι φιλοξενούμενοι ψαλίδισαν τη διαφορά, δεν κατάφεραν όμως να γυρίσουν το ματς παρά την τεράστια προσπάθεια που κατέβαλαν δύο λεπτά πριν τη λήξη.

Έτσι ο ΠΑΟΚ πήρε το ροζ φύλλο αγώνα, έχοντας μπροστάρηδες τον Λάζαρο Παπαδόπουλο και τον Ραούλ Μάρσαλ!

Δεκάλεπτα: 15-15, 33-32, 64-54, 79-74

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Μάρσαλ 26(7/8β., 5/14διπ., 3/4τρ.), Αποστολίδης, Δέδας 4, Ντόζιερ 4(6ρ.), Γκρέι 13(3/4β., 2/5διπ., 2/7τρ.), Παπαδόπουλος 21(5/10β., 8/12διπ., 10ρ.), Γιαννακίδης, Καλλές, Γκετσέφσκι 11(1/2β., 5/11διπ., 0/1τρ.).

Άρης (Ντρούκερ): Μπράουν 7, Ταπούτος 19(6/8β., 5/10διπ., 1/5τρ.), Τάκερ 12, Χατζηβρέττας 5(1), Χαραλαμπίδης 7(2), Σκορδίλης, Μπορόβνιακ 5, Σλούκας 12(6/10β., 3/4διπ., 0/2τρ.), Τόμας 7.