Facebook Pixel Για τον Ότο, ρε γαμ-Ότο! (ΒΙΝΤΕΟ)
Life
| 2011-02-09 19:47:00

Για τον Ότο, ρε γαμ-Ότο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με την γκολάρα του Φετφατζίδη η Εθνική μας φόρεσε τα καλά στο δεύτερο μέρος και νίκησε τον Καναδά με 1-0, στο φιλικό προς τιμήν του Ότο Ρεχάγκελ

Η Εθνική μας… τρόμαξε με το υποτονικό της παιχνίδι στο πρώτο μέρος, προκαλώντας άπειρα χασμουρητά, αλλά στο δεύτερο παρουσιάστηκε μεταμορφωμένη προς το καλύτερο.

Το γκολ του Φετφατζίδη στο 62` ήταν το κερασάκι στην τούρτα για τον νεαρό μεσοεπιθετικό, όπου μαζί με τους Νίνη και Μήτρογλου (τραυματίστηκε και αποχώρησε στο 66`) ταλαιπώρησαν την άμυνα των Καναδών.

Το διάστημα 45`-70` ήταν λοιπόν ότι καλύτερο για την Ελλάδα, που θα μπορούσε να πετύχει και άλλα γκολ και έδειξε πως ενόψει του ματς με τη Μάλτα (26/3 εκτός) είναι σε καλή κατάσταση.

Το φιλμ του αγώνα

90+3` Λήξη του αγώνα

70` "Γεμάτο" σουτ του Φετφατζίδη από τη γωνία της περιοχής, με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε ο Μπόγιαν

69` Ο Μήτρογλου βγήκε γιατί ένιωσε ενοχλήσεις και μπήκε ο Γεωργιάδης

62` Λανθασμένη απόκρουση του Καναδού αμυντικού Στρέιθ, ο "Φέτφα" με αριστερή βολίδα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

60` Κονέ αντί του Λυμπερόπουλου

59` Δυνατό σουτ του Τζαβέλλα έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Μπόγιαν

56` O Λυμπερόπουλος έβγαλε κάθετη στον Μήτρογλου, αλλά ο Καναδός γκολκίπερ τον πρόλαβε

48` Κάθετη του "Φέτφα" στον Μήτρογλου, ο τελευταίος άνοιξε το κοντρόλ και τη γύρισε από τη γραμμή, αλλά ο Νίνης δεν πρόλαβε την μπάλα

46' Χαλκιάς, Βύντρα, Καφές και Μήτρογλου πέρασαν στις θέσεις των Σηφάκη, Τοροσίδη, Κατσουράνη και Σαλπιγγίδη

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

45` Λήξη του πρώτου μέρους

44` Ο Νίνης βρήκε τον Σαλπιγγίδη στην περιοχή αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε λίγο άουτ

39' Μακρινό φάουλ του Νίνη, έδιωξε με τις γροθιές ο Καναδός γκολκίπερ

26` Σέντρα του Τοροσίδη από δεξιά και σουτ του Λυμπερόπουλου από το ύψος του πέναλτι, άουτ