Facebook Pixel Sportdog.gr | «Διπλός» Γιάννης στην ήττα των Μπακς από τους Σέλτικς (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-11-23 08:35:00

«Διπλός» Γιάννης στην ήττα των Μπακς από τους Σέλτικς (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Μιλγουόκι Μπακς έχασαν από τους Σέλτικς στο TD Garden με 119-116.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τελείωσε τον αγώνα με double double, έχοντας 21 πόντους, 13 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 37 λεπτά συμμετοχής, ενώ τον ακολούθησαν ο Μπρουκ Λόπεζ με 28 πόντους, 7 ριμπάουντ και ο Ντάμιαν Λίλαρντ με 27 πόντους, 5 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ.

Από τους Σέλτικς ξεχώρισε ο Τζέιλεν Μπράουν με 26 πόντους, 2 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Η ομάδα του Μπόστον έφτασε ακόμη και στο +20, αλλά στη τέταρτη περίοδο ήταν ντέρμπι και οι Μιλγουόκι Μπακς παραλίγο να κάνουν μια επική ανατροπή καθώς 44 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη το ματς ήταν στο 114-111.

Οι Σέλτικς έχουν πλέον ρεκόρ 12-3 και οι Μπακς 10-5.