Το Σινάν Ερντέμ Ντομ δεν αποδείχθηκε φρούριο για την Εφές που είδε τους Μαδριλένους να νικούν με το εμφατικό 103-80, με τον Γκερσόν Γιαμπουσέλε να κάνει πράγματα και θαύματα από την πρώτη περίοδο.

Ο Γάλλος φόργουορντ μπήκε φουριόζος στο ματς έχοντας 16 πόντους στην πρώτη περίοδο και ολοκλήρωσε τον αγώνα με 22 πόντους (3/4 δίποντα, 3/3 τρίποντα, 7/7 βολές) έχοντας μόλις ένα άστοχο σουτ και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Ο διεθνής άσος μοίρασε 4 ασίστ και έκανε 2 κλεψίματα με το ranking του να σταματά στα 39 μετά από 26 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα που βρέθηκε στο παρκέ. Αναμφισβήτητα ήταν ο MVP της βραδιάς στην Euroleague.

«Απλώς προσπαθούσα να πάρω τον ρυθμό και να κάνω τους συμπαίκτες μου να αισθάνονται υπέροχα», είπε ο Γιαμπουσέλε.