Η Ντνιέπρ πανηγύρισε την πρόκρισή της στους «32» του Γιουρόπα με... σπόντα και με πολλά παράπονα από την Καραμπάγκ, η οποία θα έπρεπε να είναι στην θέση της!

Η Καραμπάγκ δικαιολογημένα φωνάζει για την διαιτησία του αγώνα με την Ίντερ στο Μπακού, καθώς στο 90’+5 της ακυρώθηκε για οφσάιντ κανονικό γκολ, τέρμα που θα της έδινε την πρόκριση! Έτσι, έμεινε το 0-0, αποτέλεσμα που έδωσε την 2η θέση και το εισιτήριο-πίσω τους «νερατζούρι»-στην Ντνιέπρ, η οποία κατάφερε να νικήσει με 1-0 στο Κιέβο την Σετ Ετιέν!

Στον αγώνα στο Μπακού, οι Αζέροι πίστεψαν ότι έγραψαν ιστορία με την Ίντερ, αλλά ο βοηθός πήρε… πίσω το γκολ που πέτυχαν στις καθυστερήσεις! Συγκεκριμένα, ο Ρίτσαρντ Αλμέιδα σούταρε, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Ίντερ και κατέληξε στα δίχτυα. Μέσα στους έξαλλους πανηγυρισμούς, ο βοηθός καταλόγισε οφσάιντ στον Τζορτζ, με τους γηπεδούχους να… παγώνουν.

Δείτε το γκολ που ακύρωσαν στην Καραμπάγκ και της κόστισε την πρόκριση στη τελευταία φάση του αγώνα.