Facebook Pixel Sportdog.gr | Ποιος είδε τη Λάτσιο και δεν τη φοβήθηκε! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-10-01 18:38:00

Ποιος είδε τη Λάτσιο και δεν τη φοβήθηκε! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Ρωμαίοι ήταν καταιγιστικοί. Δείτε τι έγινε στα άλλα ματς.

Ασταμάτητη η Λάτσιο για ακόμη μία φορά, θύμα της η Σασουόλο τώρα. Τι και αν οι Ρωμαίοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με πέναλτι του Μπεράρντι στο 41'; Με ένα απίστευτο ξέσπασμα κέρδισαν 6-1!

Το 1-1 έκανε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Αλμπέρτο. Η συνέχεια για τους γηπεδούχους δεν είχε προηγούμενο. Μέσα σε 45 λεπτά πέτυχαν 5 γκολ ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο. Οι Ντεφράι (56'), Λουίς Αλμπέρτο (57'), Παρόλο (64', 69') σκόραραν και ο Ιμόμπιλε έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στο 81' η Λάτσιο έγραψε το 6-1.

Σημαντικό νίκη για την Ίντερ στην έδρα της Μπενεβέντο με 2-1. Μέσα σε 3 λεπτά ήρθε όλη η ουσία για τους φιλοξενούμενους με δύο γκολ του Μπρόζοβιτς (19', 21'). Για την Μπενεβέντο μείωσε ο Ντ' Αλεσάντρο.

Η Φιορεντίνα μπορεί να προηγήθηκε με τον Σιμεόνε στο 6' αλλά τελικά έχασε καθώς για την Κίεβο δύο γκολ σημείωσε ο Κάστρο (25', 46').

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκε η Σπαλ με την Κροτόνε (1-1). Ο Παλόσι (39') για τους γηπεδούχους και ο Σίμι (59') για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν τα γκολ.

Χορταστικό το ματς της Τορίνο με τη Βερόνα, με το 2-2 να τα λέει όλα. Φαλκέ (31') και Νιάνγκ (44') έδωσαν προβάδισμα στους γηπεδούχους αλλά τα τέρματα των Κιν (87') και Πατσίνι (90+1') έδωσαν την ισοπαλία στη Βερόνα.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Ουντινέζε - Σαμπντόρια 4-0 (27' πέν. Ντε Πάουλ, 66' πέν. και 85' Μάξι Λόπες, 95' πέν. Φοφανά)

Τζένοα - Μπολόνια 0-1 (73' Παλάσιο)

Κυριακή

Νάπολι - Κάλιαρι 3-0 (4' Χάμσικ, 40' πέν. Μέρτενς, 47' Κουλιμπαλί)

Μπενεβέντο - Ίντερ 1-2 (42' Ντ'Αλεσάντρο / 19' και 22' Μπρόζοβιτς)

Κιέβο - Φιορεντίνα 2-1 (25' και 46' Λούκας Κάστρο / 6' Χιοβάνι Σιμεόνε)

Λάτσιο - Σασουόλο 6-1 (45'+1 και 57' Λουίς Αλμπέρτο, 56' Ντε Φράι, 64' και 69' Παρόλο, 81' πέν. Ιμόμπιλε / 27' πέν. Μπεράρντι)

ΣΠΑΛ - Κροτόνε 1-1 (39' Παλόσκι / 59' Νουάνκουο)

Τορίνο - Βερόνα 2-2 (31' Ιάγο Φαλκέ, 44' Νιάνγκ / 87' Μουάζ Κιν, 92' πέν. Πατσίνι)

Μίλαν - Ρόμα (19:00)

Αταλάντα - Γιουβέντους (21:45)