ΠΑΟΚ: Ο Ντόνι Φαν Ντε Μπέεκ μίλησε για την χθεσινή αναμέτρηση με τον Δικέφαλο και αναφέρθηκε στα κομμάτια που πρέπει να προσέξουν στην ρεβάνς.

Συγκεκριμένα δήλωσε πως το μεγαλύτερο λάθος ήταν το γεγονός πως έδωσαν χώρο στους Ασπρόμαυρους και δέχτηκαν δυο γκολ, ενώ τόνισε πως στη ρεβάνς πρέπει να είναι πιο αποτελεσματικού στην τελική ενέργεια.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

"Τα πρώτα 15 λεπτά ξεκινήσαμε καλά, δεν κάναμε λάθη και πετύχαμε το 0-1. Ξαφνικά κάναμε πολλά λάθη ακόμη και όταν πιέζαμε. Δεχτήκαμε μια πάσα, η οποία διέσχισε όλο το γήπεδο και έδωσε χώρο στον αντίπαλο. Αυτό είναι κάτι που δεν επιτρέπεται.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε μεγάλες ευκαιρίες, μόνο ο Χούντελααρ βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα και πέτυχε το γκολ. Θα έπρεπε να είμαστε περισσότερο αποτελεσματικοί στην τελική ενέργεια.

Πρέπει να είμαστε πιο ήρεμοι με την μπάλα στα πόδια και να σταθούμε καλύτερα στην πίεση του ΠΑΟΚ. Δεν μπορούμε να εμφανίσουμε ξανά τόσα κενά...".