Facebook Pixel Μεγάλο "μπαμ" Λάτσιο και η Μπάγερν... τρέχει - Με "υπογραφή" Εμπαπέ η Παρί
| 2024-02-14 23:54:00

Μεγάλο "μπαμ" Λάτσιο και η Μπάγερν... τρέχει - Με "υπογραφή" Εμπαπέ η Παρί (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Λάτσιο έκανε τη μεγάλη έκπληξη επικρατώντας 1-0 της Μπάγερν Μονάχου, ενώ η Παρί "καθάρισε" με 2-0 τη Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Η Μπάγερν Μονάχου καλείται να ανατρέψει τα δεδομένα και να πετύχει ανατροπή στη ρεβάνς, καθώς ηττήθηκε με 1-0 από τη Λάτσιο στην Ιταλία. Αντιθέτως, η Παρί Σεν Ζερμέν εξασφάλισε μεγάλο προβάδισμα για πρόκριση στους 8, επικρατώντας με 2-0 της Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Η Λάτσιο έκανε εξαιρετική εμφάνιση κόντρα σε μία μετριότατη Μπάγερν και βρήκε από τη βούλα του πέναλτι το γκολ που της χάρισε μία πολύ σπουδαία νίκη. Ο Ουπαμεκανό υπέπεσε στην παράβαση και αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα, με τον Ιμόμπιλε να ευστοχεί στο πέναλτι και να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 69'.

Όσο για την Παρί Σεν Ζερμέν, δυσκολεύτηκε μόνο για ένα ημίχρονο, αφού στο δεύτερο 45λεπτο "καθάρισε" το παιχνίδι. Ο Εμπαπέ άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη με κοντινή προβολή στο 58' και ο Μπαρκολά διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 71'.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των πρώτων αγώνων για τη φάση των «16» του Champions League έχουν ως εξής:

Λειψία (Γερμανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)            0-1