Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ ήταν μέχρι και πριν λίγο η μοναδική ομάδα στο πρωτάθλημα Μολδαβίας που δεν είχε καμία απώλεια. Δεν είχε χάσει ούτε βαθμό, αλλά ήρθαν όλα μαζεμένα, καθώς γνώρισε την πρώτη της ήττα, χάνοντας με 2-1 από την Τιρασπόλ, που έκανε μάλιστα και την ανατροπή, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Η Ζίμπρου προηγήθηκε στο 38ο λεπτό με τον Αμανί, αλλά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ισοφάρισε σε 1-1 για την Τιρασπόλ ο Μπίρνταν και στο 76ο λεπτό ο Οβσεανίκοφ πέτυχε το γκολ που έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους και έκρινε το τελικό αποτέλεσμα.

Η σύνθεση της Ζίμπρου:  Ρούσου, Μπουργκίου, Ερχάν, Άντον (46΄ Κλίμοβιτς), Ποτιρνίτσε, Ντέντοφ, Πάβλιουτσεκ, Αμανί (80΄ Πασένκο), Βρεμέα, Αλεξέεφ (46΄ Γκρόσου) και Σπατάρου.