Facebook Pixel La Liga: Έμεινε ζωντανή στο κυνήγι της Ρεάλ η Μπαρτσελόνα - Μεγάλη ανατροπή με σούπερ Λέβα κόντρα στην Αλαβές (vid)
| 2023-11-12 19:27:00

Οι Μπλαουγκράνα βρέθηκαν με την πλάτη στον... τοίχο κόντρα στην ομάδα από την χώρα των Βάσκων, που είχαν προηγηθεί με τον Σάμου, στη Βαρκελώνη, όμως με δύο τέρματα του Πολωνού επιθετικού έφτασαν στη νίκη με 2-1 και παρέμειναν στο -2 από τη Βασίλισσα και στο -4 από την πρωτοπόρο της La Liga Χιρόνα.

La Liga: Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι βρίσκει σιγά-σιγά την αγωνιστική του φόρμα και οδήγησε σήμερα την Μπαρτσελόνα στη δύσκολη νίκη επί της μαχητικής Αλαβές με 2-1, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της LaLiga.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους «μπλαουγκράνα» βρίσκοντας γκολ μόλις στο 1ο λεπτό και λίγο μετά τη σέντρα με τον Ομοροντιόν και οχυρώθηκαν στην άμυνα τους για να κρατήσουν το σκορ. Ο Πολωνός όμως σταρ βρήκε τον τρόπο και ισοφάρισε πρώτα στο 53' και μετά στο 78ο λεπτό έδωσε τη λύση από το σημείο του πέναλτι.