Facebook Pixel La Liga: Γκέλα για Μπέτις στο ντεμπούτο του Παπασταθόπουλου (Highlights)
| 2023-12-03 21:32:00

Γκέλα για Μπέτις στο ντεμπούτο του Παπασταθόπουλου (Highlights)

Ο Έλληνας αμυντικός πάτησε για πρώτη φορά χορτάρι με τη φανέλα της νέας του ομάδας, η οποία έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με την Αλμερία.

Μόνο επιτυχία δεν μπορεί να θεωρηθεί για τη φιλόδοξη Μπέτις η «λευκή» ισοπαλία στην έδρα της ουραγού της βαθμολογίας, Αλμερία (0-0), στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της LaLiga, πληρώνοντας και το γεγονός πως από το 27ο λεπτό έπαιξε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπεγερίν.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας είχε τον έλεγχο, αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει τη μαζική άμυνα των γηπεδούχων. Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος έκανε την εμφάνιση του με την Μπέτις, μπαίνοντας ως αλλαγή στο 83ο λεπτό στη θέση του Πετζέλα,

Νωρίτερα, ισόπαλο χωρίς γκολ έληξε το ματς στη Μαγιόρκα μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και της Αλαβές, με τις δύο ομάδες να παραμένουν πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Να σημειωθεί πως η Μαγιόρκα παραμένει χωρίς νίκη στην έδρα της.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής της LaLiga, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Λας Πάλμας-Χετάφε                2-0